Alain SEPULCHRE

Doradca biznesowy specjalizujący się w kwestiach inwestycyjnych. Doradza przedsiębiorstwom francuskim inwestującym w Chinach. Współautor książki "Chińska ofensywa w Europie".

Philippe LE CORRE, Alain SEPULCHRE: Chińska ofensywa w Europie Philippe LE CORRE, Alain SEPULCHRE: Chińska ofensywa w Europie
Alain SEPULCHREPhilippe LE CORRE

Alain SEPULCHRE
Philippe LE CORRE

Chińska ofensywa w Europie

Najbardziej niesamowitą historią jest z pewnością budowa 41-kilometrowego odcinka autostrady A2 między Łodzią a Warszawą. Przetarg wygrało w 2009 roku chińskie konsorcjum państwowe COVEC. Dwa lata później, pod presją środowisk gospodarczych, polski rząd anulował umowę. Konsorcjum COVEC nigdy nie pogodziło się z porażką w Polsce, która odbiła się szerokim echem w Chinach i pozostaje jak dotąd jednym z najgorszych doświadczeń chińskich przedsiębiorstw w Europie.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam