Prof. Alina DRAPELLA-HERMANSDORFER

Architekt, prof. nadzw. na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Współautorka m.in. projektu Parku Tysiąclecia, koncepcji ogrodu Chińskiego oraz parku Mamuta. Współtworzyła kierunek architektura krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, była pierwszym redaktorem naczelnym czasopisma „Architektura Krajobrazu”, członek Rady ds. Ekologii i Zieleni przy Prezydencie Wrocławia. Od roku 2000 organizuje seminaria „Krajobrazy XXI wieku”.

Prof. Alina DRAPELLA - HERMANSDORFER: Wrocław. Dwanaście kroków do Zielonej Stolicy Europy Prof. Alina DRAPELLA - HERMANSDORFER: Wrocław. Dwanaście kroków do Zielonej Stolicy Europy
Prof. Alina DRAPELLA-HERMANSDORFER

Prof. Alina DRAPELLA-HERMANSDORFER

Wrocław. Dwanaście kroków do Zielonej Stolicy Europy

Pomysł Zielonej Stolicy narodził się w Tallinie w 2008 r. To własne ścieżki miast uzwzględniające zrównoważony rozwój, zbieżne z celami nakreślonymi przez ONZ, ale bliższe aspiracjom naszego kontynentu. Kandydatura Wrocławia do tytułu Zielonej Stolicy Europy w 2019 została właśnie przyjęta w Komisji Europejskiej.

Prof. Alina DRAPELLA-HERMANSDORFER: Łódź – utkać miasto na nowo, czyli o Expo 2022 Prof. Alina DRAPELLA-HERMANSDORFER: Łódź – utkać miasto na nowo, czyli o Expo 2022
Prof. Alina DRAPELLA-HERMANSDORFER

Prof. Alina DRAPELLA-HERMANSDORFER

Łódź – utkać miasto na nowo, czyli o Expo 2022

“Miasto wymyślone na nowo” jest hasłem inspirującym, nośnym, potrzebnym. Łódź jako tło a jednocześnie przedmiot dla tego typu rozważań wydaje się miejscem wręcz znakomitym. Posiada odpowiednią skalę i dobre zaplecze.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam