Arthur KENIGSBERG

Współzałożyciel i prezes Euro Créative, współpracownik posła do parlamentu francuskiego Frédérica Petita, reprezentującego Francuzów osiadłych w Europie Środkowej i na Bałkanach, członka komisji spraw zagranicznych.

Arthur KENIGSBERG: Pour que les murs tombent, Lukashenka doit partir
Arthur KENIGSBERG

Arthur KENIGSBERG

Pour que les murs tombent, Lukashenka doit partir

Ce n’est pas le sujet et les pays agressés le disent parfaitement : il s’agit d’une guerre hybride, un conflit combinant des actions militaires et non militaires qui a un but beaucoup plus politique qu’une guerre conventionnelle qui vise « la destruction de l’ennemi ».

Arthur KENIGSBERG: Aby runęły mury, Łukaszenka musi odejść
Arthur KENIGSBERG

Arthur KENIGSBERG

Aby runęły mury, Łukaszenka musi odejść

Jak można nie widzieć, że jest to agresja, wojna hybrydowa, a nie kryzys migracyjny? Reżimowe wojsko gromadzone na granicy, głodzące uchodźców, strzelające w powietrze i terrorem wymuszające posłuszeństwo, uzbrajające ich w kamienie i gaz łzawiący do atakowania polskiej straży granicznej, policjantów i żołnierzy – to jest agresja. Białoruscy żołnierze w nocy niszczą drut kolczasty, żeby migranci mogli przejść, i prowokują Polaków, żeby wywołać poważny incydent – to jest agresja.

Arthur KENIGSBERG: W Europie Środkowej nikt nie słucha Marine Le Pen
Arthur KENIGSBERG

Arthur KENIGSBERG

W Europie Środkowej nikt nie słucha Marine Le Pen

Marine Le Pen nie jest w stanie stworzyć jakiegokolwiek poważniejszego sojuszu w Europie Środkowej. Brak wiarygodności oraz rusofilstwo uniemożliwiają jej płynięcie na fali popularności środkowoeuropejskich populistów. Nie potrafi przekonać, że jest sojusznikiem Środkowej Europy we Francji. Nie jest także postrzegana jako atrakcyjny polityk w oczach wyborców PiS-u czy Fideszu, jak udało się to wcześniej Matteo Salviniemu. Głosu Marine Le Pen w Europie Środkowej nikt nie słucha.