Barbara CAILLOT DUBUS

Urodzona w 1970 r. w Paryżu. Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i języków obcych. Zafascynowana etnografią. Odwiedziła i fotografowała Pakistan, Nepal, Indonezję, Chiny, Indie, Bliski Wschód, Rosję. Nagrodzona przez Jacques Chirac’a za reportaż o misjach katolickich w Indiach. Od 1999 roku mieszka w Polsce. Jej książka „Thekla i jej chłopakowy świat” została w 2010 r. książką roku IBBY (The International Board on Books for Young People). Strona Autorki.

Barbara CAILLOT DUBUS: "Czartoryscy. Fotografie i wspomnienia" Barbara CAILLOT DUBUS: "Czartoryscy. Fotografie i wspomnienia"
Barbara CAILLOT DUBUS

Barbara CAILLOT DUBUS

"Czartoryscy. Fotografie i wspomnienia"

Gdy odkryłam niesamowitą ilość zdjęć i negatywów po Dziadkach, często o charakterze reporterskim i na wysokim poziomie artystycznym, do tego starannie podpisanych pięknym przedwojennym pismem, zrozumiałam że jest to poważna sprawa. Odnalazłam też ich dzienniki, notesy, listy, wspomnienia, pisane i nagrywane.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam