Bruce SCHNEIER

Niekwestionowany autorytet w dziedzinie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Brał udział w tworzeniu popularnych algorytmów kryptograficznych. Napisał kilkanaście książek. Pracował w Departamencie Obrony Stanów Zjednoczonych, dziś jest pracownikiem naukowym w Berkman Center for Internet and Society w Harvard Law School i dyrektorem technicznym w Resilient Systems, Inc.

Bruce SCHNEIER: Z utratą prywatności tracimy kontrolę nad autoprezentacją Bruce SCHNEIER: Z utratą prywatności tracimy kontrolę nad autoprezentacją
Bruce SCHNEIER

Bruce SCHNEIER

Z utratą prywatności tracimy kontrolę nad autoprezentacją

Prywatność to nieodłączne prawo człowieka; jest niezbędna do zachowania godnego człowieczeństwa. Daje nam wybór i kontrolę nad sposobem prezentowania się światu. danah boyd, etnograf internetu, mówi o tym następująco: „Prywatność nie zależy jedynie od sprawczości; to możliwość osiągnięcia prywatności jest wyrazem sprawczości”.

Bruce SCHNEIER: Kto ma kontrolę nad Twoimi danymi? Jeśli nie Ty, co z tego wynika? Bruce SCHNEIER: Kto ma kontrolę nad Twoimi danymi? Jeśli nie Ty, co z tego wynika?
Bruce SCHNEIER

Bruce SCHNEIER

Kto ma kontrolę nad Twoimi danymi?
Jeśli nie Ty, co z tego wynika?

Zapisywanie rozmów telefonicznych z każdego telefonu w USA wymaga mniej niż 300 petabajtów lub 30 milionów dolarów rocznie. Ciągłe rejestrowanie życia na wideo wymagałoby 700 gigabajtów na osobę rocznie. Pomnóżmy to przez liczbę obywateli Stanów Zjednoczonych, a otrzymamy 2 eksabajty rocznie, co obecnie kosztuje 200 milionów dolarów. Jest drogie, ale możliwe, a cena będzie spadać.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam