Dariusz KOWALCZYK SJ

Jezuita, profesor teologii, wykładowca teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, w latach 2003-2009 prowincjał Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego, opublikował m.in.: Między herezją a dogmatem (2015), Czy Jezus mógł się przeziębić (2015), W co wierzymy? (2015), Kościół i fałszywi prorocy (2016). Mieszka w Rzymie.

Ryc.Fabien Clairefond

Dariusz KOWALCZYK SJ: Koniec Europy
Dariusz KOWALCZYK SJ

Dariusz KOWALCZYK SJ

Koniec Europy

Z samobójczej mentalności Europejczyków korzysta islam. Trudno mieć o to pretensje do muzułmanów. Robią to, w co wierzą. Pretensje można mieć do Europejczyków niszczących własnym rękami swoje dziedzictwo.

Dariusz KOWALCZYK SJ: Kościół ustępuje islamowi i lewicy
Dariusz KOWALCZYK SJ

Dariusz KOWALCZYK SJ

Kościół ustępuje islamowi i lewicy

Niezrozumiałe są dla mnie kompleksy niektórych katolików, którzy – jak może się wydawać – chcieliby, aby polski katolicyzm upodabniał się do ugrzecznionych, wycofanych, płynących z głównym nurtem katolicyzmów zachodnich. To droga donikąd. Trzeba natomiast podążać drogami wskazanymi nam przez kard. Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Ale do tego potrzeba odwagi i samodzielności.

Dariusz KOWALCZYK SJ, Paweł KOZACKI OP: "Zdradzony pontyfikat"
Dariusz KOWALCZYK SJPaweł KOZACKI OP

Dariusz KOWALCZYK SJ
Paweł KOZACKI OP

"Zdradzony pontyfikat"

Choć Papież mówił rzeczy ważne, myśmy go zagłaskiwali. To było wzruszające celebrowanie zacnego gościa z dużą dawką sentymentalizmu. Oczekiwaliśmy, że każdemu powie coś miłego, zaskoczy nas dowcipem.