Eryk MISTEWICZ

Prezes Instytutu Nowych Mediów, wydawcy "Wszystko co Najważniejsze".  www.erykmistewicz.pl

Ryc.: Fabien Clairefond

Eryk MISTEWICZ: Od 200 lat współtworzymy republikańskiego ducha Europy. I nigdzie się z Europy, naszej Europy, nie wybieramy Eryk MISTEWICZ: Od 200 lat współtworzymy republikańskiego ducha Europy. I nigdzie się z Europy, naszej Europy, nie wybieramy
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

Od 200 lat współtworzymy republikańskiego ducha Europy. I nigdzie się z Europy, naszej Europy, nie wybieramy

„Causeur” to tygodnik francuskich wpływowych środowisk intelektualnych, politycznych i biznesowych założony przez Élisabet LÉVY, Gila MIHAELY i François MICLO. W tytule stale publikują m.in. Alain FINKIELKRAUT, Charles BEIGBEDER, Chantal DELSOL, Pascal BRUCKNER, Xavier NIEL, Luc ROSENZWEIG, Marcel GAUCHET, Régis de CASTELNEAU. Eryk MISTEWICZ tłumaczy francuskim czytelnikom “Causeur” „polską duszę”, także w najnowszym kontekście polskiego i węgierskiego weta wobec pozatraktatowych prób narzucenia ograniczeń w przyznawaniu funduszy.

Eryk MISTEWICZ: Nous étions et nous sommes en Europe. Nous n’allons nulle part Eryk MISTEWICZ: Nous étions et nous sommes en Europe. Nous n’allons nulle part
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

Nous étions et nous sommes en Europe. Nous n’allons nulle part

A de nombreuses reprises déjà, j’ai eu l’opportunité d’expliquer à mes amis français l’attachement des Polonais à certaines valeurs qui leur sont particulièrement chères. Si on essaie de comprendre nos motivations, on comprendra également nos choix politiques, y compris au niveau de l’UE.

Eryk MISTEWICZ: Moje miasto, Warszawa, zostało zrównane z ziemią Eryk MISTEWICZ: Moje miasto, Warszawa, zostało zrównane z ziemią
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

Moje miasto, Warszawa, zostało zrównane z ziemią

Aby zrozumieć Polskę, że o coś nam wciąż chodzi, że czegoś ważnego dla nas bronimy, proszę, abyście zrozumieli naszą historię. Nasze, aż do poziomu szaleństwa, umiłowanie wolności. To, jak dobrze rozumiemy bohaterstwo, solidarność z innymi. Jak wiele czerpiemy z naszej historii i tożsamości.

Eryk MISTEWICZ: To najgorszy moment na jazdę politycznego egoisty Eryk MISTEWICZ: To najgorszy moment na jazdę politycznego egoisty
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

To najgorszy moment na jazdę politycznego egoisty

Mamy szansę na trzy spokojne lata. Indywidualne ambicje stawiane ponad dobro wspólne oznacza dziś co najmniej marnowanie polskiego czasu, a w najmocniejszych, choć niestety uzasadnionych słowach: zdradę stanu.

Eryk MISTEWICZ: Czerwone strefy niedojrzałych egoistów Eryk MISTEWICZ: Czerwone strefy niedojrzałych egoistów
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

Czerwone strefy niedojrzałych egoistów

W sytuacji, która wymaga współpracy i pomocy, nie widzę prób ratowania wspólnoty, nie notuję zbyt wielu głosów spokoju i namysłu, nawoływań do zakopania (lub choćby na chwilę zawieszenia) wszechobecnych w naszym życiu publicznym toporów.

Eryk MISTEWICZ: Sztuczna Inteligencja - kto skorzysta? Eryk MISTEWICZ: Sztuczna Inteligencja - kto skorzysta?
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

Sztuczna Inteligencja - kto skorzysta?

Nie rozumiem twierdzenia: oddajemy dane obywateli, a wy sobie je bierzcie i róbcie na nich biznes. Nie jest to ani transparentne, ani uczciwe, ani bezpieczne. Jeśli bowiem możemy sprawić, płacąc Sztucznej Inteligencji, aby działała tak, jak to opłaciliśmy, nie jest to świat oparty na wartościach, nie jest też światem uczciwym, nie mówiąc już o tym, że po prostu nie jest światem dobrym.

Eryk MISTEWICZ: Człowiek, Człowiek Plus i Sztuczna Inteligencja Eryk MISTEWICZ: Człowiek, Człowiek Plus i Sztuczna Inteligencja
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

Człowiek, Człowiek Plus i Sztuczna Inteligencja

Czy kontrrewolucja będzie możliwa? Nie sądzę. Człowiek, który nie będzie chciał być hybrydą, „Człowiekiem Plus”, wspartym implantami, nie będzie miał szans choćby na konkurencyjnym rynku pracy. W społeczeństwie dwóch prędkości ludzie bez implantów stanowić będą klasę niższą, z czasem staną się pariasami.

Eryk MISTEWICZ: Ma ville, Varsovie, a été rasée Eryk MISTEWICZ: Ma ville, Varsovie, a été rasée
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

Ma ville, Varsovie, a été rasée

Quand vous rencontrerez des Polonais et qu’ils commencent à vous raconter leur histoire, l’histoire aussi de leur famille, vous entendrez des récits fantastiques.

Eryk MISTEWICZ: Polska pasja odbudowy Eryk MISTEWICZ: Polska pasja odbudowy
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

Polska pasja odbudowy

Gdy opowiadam Francuzom o Polsce, mówię o ogromnym poświęceniu i o tym, że każda polska rodzina straciła kogoś w tej wojnie. Mówię o tym, że Polacy mają w genach geny wolności, solidarności, wsparcia dla innych.

Eryk MISTEWICZ: Postawmy na intuicję - także w nowych mediach Eryk MISTEWICZ: Postawmy na intuicję - także w nowych mediach
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

Postawmy na intuicję - także w nowych mediach

Nowe media zbyt często wymuszają bezmyślność, reaktywność, zbiorowe zachowania sprzeczne z intuicją. Dlatego – zawsze gdy mamy wątpliwości – stawiajmy na intuicję, ona nie zawodzi.

Eryk MISTEWICZ: Jak publicyści zniszczyli debatę publiczną Eryk MISTEWICZ: Jak publicyści zniszczyli debatę publiczną
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

Jak publicyści zniszczyli debatę publiczną

Ze zwaśnienia żyje, on się zwaśnieniem żywi. On to zwaśnienie, ten niepokój, to wzajemne wkurzanie się jednych na drugich podtrzymuje. Dzięki zwaśnieniu publicysta może być na fali. Im zwaśnienie większe, tym jego fala wyższa.

Eryk MISTEWICZ: Dekalog dobrych projektów Eryk MISTEWICZ: Dekalog dobrych projektów
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

Dekalog dobrych projektów

Nie myśl o pieniądzach, monetyzacji, zgodności twojego projektu z zamówieniem publicznym czy konkursem, który wkrótce rozpisać ma taka czy inna instytucja rozdawnictwa europejskich lub budżetowych pieniędzy. Nikt nigdy nie zaproponował nic, co przeszłoby do historii, byłoby świetne, ludzie by pokochali, a co powstałoby dzięki dotacjom unijnym.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam