François JOURDIER

Kontradmirał, emerytowany oficer marynarki wojennej. Analizuje kwestie manipulacji mediów, pisze o historii wojskowości. Autor m.in. "La désinformation et le journal Le Monde", "De Judas à Tartuffe Lettres au Monde", "Indochine 1952-1954-Les Luc Binh-Souvenirs d'un marin du fleuve".

François JOURDIER: Wykluczanie Polski. Mamy prawo pytać, kto definiuje wartości europejskie François JOURDIER: Wykluczanie Polski. Mamy prawo pytać, kto definiuje wartości europejskie
François JOURDIER

François JOURDIER

Wykluczanie Polski.
Mamy prawo pytać, kto definiuje wartości europejskie

Do potępienia Polski dąży także Francja, a przecież niezależność wymiaru sprawiedliwości jest w naszym kraju więcej niż wątpliwa. Po pierwsze, prokuratura jest zależna od ministra sprawiedliwości, a po drugie, wielu sędziów należy do związków zawodowych, które nierzadko są lewicowe (jak na przykład związek zawodowy pracowników wymiaru sprawiedliwości „Syndicat de la magistrature”).

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam