Gordon BROWN

Były brytyjski premier i kanclerz skarbu, dziś jest specjalnym wysłannikiem ONZ ds. globalnej edukacji.

Gordon BROWN: Przyszłość Syrii Gordon BROWN: Przyszłość Syrii
Gordon BROWN

Gordon BROWN

Przyszłość Syrii

Z rozpoczęciem odbudowy zniszczonej Syrii nie możemy czekać do końca wojny. Wiele działań możemy rozpocząć już dziś. Ułatwiając ludziom z terenów objętych konfliktem dostęp do informacji, stwarzamy im nie tylko możliwość kontynuacji nauki. Czynimy coś znacznie ważniejszego – dajemy im nadzieję na lepsze jutro. Dzięki temu pokolenie okresu syryjskiej wojny nie będzie stracone.

Gordon BROWN: "Czytanie, pisanie i uchodźcy" Gordon BROWN: "Czytanie, pisanie i uchodźcy"
Gordon BROWN

Gordon BROWN

"Czytanie, pisanie i uchodźcy"

Na całym świecie domy straciło 30 milionów dzieci; dwie trzecie z tej niewiarygodnie wielkiej liczby znalazło się w innych miejscach swoich krajów; reszta musiała uciekać za granicę. Główną przyczyną wzrostu liczby uchodźców są gwałtowne konflikty. Pięć lat temu z powodu wojen i walk każdego dnia traciło dom około 5000 dzieci; dziś ta liczba przekracza 20 000 dziennie.

Gordon BROWN: "Edukacja bez granic" Gordon BROWN: "Edukacja bez granic"
Gordon BROWN

Gordon BROWN

"Edukacja bez granic"

Aby zapewnić miejsce wszystkim dzieciom uchodźców, musimy zdobyć dla UNICEF i UNHCR 195 mln dolarów rocznie; na miejscu plan realizować mają organizacje pozarządowe i władze libańskie. Udało nam się już stworzyć przymierze dziesięciu pierwszych krajów darczyńców; potrzebujemy następnych dziesięciu, żeby sfinansować projekt w całości.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam