Grzegorz CESSAK

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Dr n. o zdr. w dziedzinie farmakologii na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek Rady Zarządzającej Europejskiej Agencji Leków (EMA).

Grzegorz CESSAK: Stara znajoma chlorochina a koronawirus SARS-CoV-2
Grzegorz CESSAK

Grzegorz CESSAK

Stara znajoma chlorochina a koronawirus SARS-CoV-2

Pracujemy praktycznie przez całą dobę, codziennie prowadząc dyskusje i podejmując niezbędne decyzje i ustalenia. To od początku pandemii chleb powszedni mój i moich współpracowników. Staramy się postępować śmiało, ale rozważnie. Od naszych decyzji zależy wszak zdrowie i życie ludzi.

Grzegorz CESSAK: "Dlaczego warto zgłaszać działania niepożądane leków"
Grzegorz CESSAK

Grzegorz CESSAK

"Dlaczego warto zgłaszać działania niepożądane leków"

Przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia działania niepożądanego po stosowanym leku jest proste, nie wymaga długiego czasu ani specjalistycznej wiedzy. Trzeba jedynie opisać, co się z nami działo, w jakich okolicznościach, po jakich lekach.

Grzegorz CESSAK: "Misterium "Stabat Mater" Włodka Pawlika"
Grzegorz CESSAK

Grzegorz CESSAK

"Misterium "Stabat Mater" Włodka Pawlika"

Zarekomendować chciałbym nagranie z koncertu na żywo – Misterium „Stabat Mater” autorstwa Włodka Pawlika z udziałem Chóru Katedry Warszawsko Praskiej „Musica Sacra” pod dyr. Pawła Łukaszewskiego. Obydwaj artyści znani są i doceniani chyba bardziej za granicą niż w Polsce.

Grzegorz CESSAK: "Czy powinniśmy bać się... leków?"
Grzegorz CESSAK

Grzegorz CESSAK

"Czy powinniśmy bać się... leków?"

„Nie zapominajmy, że kompetentny fachowiec – to także dobrze poinformowany pacjent. Pacjentów usiłujemy zainteresować tym, co przynoszą z aptek, a następnie zażywają (lub nie…)”