Jan BŁOŃSKI

Historyk i psycholog, od września 2020 doktorant historii na Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Pasjonat debat - były prezes Klubu Debat w Warszawie oraz współautor "Podręcznika Debat Historycznych".

Jan BŁOŃSKI, Jan ŚPIEWAK: Transformacja na pół gwizdka Jan BŁOŃSKI, Jan ŚPIEWAK: Transformacja na pół gwizdka
Jan BŁOŃSKIJan ŚPIEWAK

Jan BŁOŃSKI
Jan ŚPIEWAK

Transformacja na pół gwizdka

Punkt widzenia, schematy myślowe 20-, 30-latków są inne od ich poprzedników. Miasto Jest Nasze, “centrolewicowe”, świetnie dogaduje się z „prawicowym” Klubem Jagiellońskim. Łączy nas wiek, zidentyfikowane problemy, inny ogląd świata niż ten, który mieli jeszcze nasi rodzice. Ciężko wywalczone osiągnięcia dla nas są już oczywistością – i przestają nam wystarczać.

Jan BŁOŃSKI: Donald Trump. Triumf reakcji Jan BŁOŃSKI: Donald Trump. Triumf reakcji
Jan BŁOŃSKI

Jan BŁOŃSKI

Donald Trump. Triumf reakcji

Na Trumpa nie głosowały, co podpowiada intuicja i potwierdza analiza elektoratów, wykluczone mniejszości domagające się głosu, lecz zadowoleni z siebie, uprzywilejowani biali mężczyźni, mający dość słuchania o emancypacji innych i konieczności pomocy.

Jan BŁOŃSKI, Mateusz FITTKAU: Głowy hydry. Dzień Czarnej Wstążki Jan BŁOŃSKI, Mateusz FITTKAU: Głowy hydry. Dzień Czarnej Wstążki
Jan BŁOŃSKIMateusz FITTKAU

Jan BŁOŃSKI
Mateusz FITTKAU

Głowy hydry. Dzień Czarnej Wstążki

Najwięksi wrogowie ideologiczni — Hitler i Stalin — nie wahali się odrzucić względów światopoglądowych dla doraźnej współpracy. Pod odmiennymi, wymuszonymi sytuacją zewnętrzną nazwami ukryte jest to samo zjawisko, te same mechanizmy i pomysły. Wszystkie w jednaki sposób okrutne.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam