Jarosław GDAŃSKI

Redaktor naczelny magazynu "Inne Oblicza Historii", autor książek, m.in. "Zapomniani żołnierze Hitlera". Specjalizuje się m.in. w tematyce formacji zbrojnych walczących u boku Niemców w czasie II wojny światowej. Publikuje artykuły m.in. w tygodniku "Polityka".

Jarosław GDAŃSKI: "W imię Hitlera i Allacha. Muzułmańskie jednostki Waffen SS" Jarosław GDAŃSKI: "W imię Hitlera i Allacha. Muzułmańskie jednostki Waffen SS"
Jarosław GDAŃSKI

Jarosław GDAŃSKI

"W imię Hitlera i Allacha. Muzułmańskie jednostki Waffen SS"

W kierownictwie SS pojawiały się opinie, że islam bardzo przypomina narodowy socjalizm. Obowiązuje tam zasada wodzostwa i posłuszeństwa zwierzchnikom, muzułmanie również podobnie widzieli rolę kobiety w społeczeństwie. Byli to ludzie bitni i przywiązani do swojej religii, a w ten sposób stawali się naturalnym sojusznikiem Niemiec w walce przeciwko partyzantce zarówno komunistycznej, jak i katolickim Chorwatom i prawosławnym Serbom.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam