Jill LEPORE

Pracuje jako historyk na Uniwersytecie Harvarda. Pisze o amerykańskiej historii, prawie, literaturze i polityce. Autorka m.in. The Secret History of Wonder Woman (American History Book Prize, 2015). Pisze dla New Yorkera, The New York Times, The Times Literary Supplement, The Journal of American History i Foreign Affairs.

Fot. Stephanie Mitchell / Harvard University

Jill LEPORE: Badać przeszłość to znaleźć klucz do więzienia teraźniejszości Jill LEPORE: Badać przeszłość to znaleźć klucz do więzienia teraźniejszości
Jill LEPORE

Jill LEPORE

Badać przeszłość to znaleźć klucz do więzienia teraźniejszości

Czy społeczność polityczna naprawdę może być rządzona poprzez refleksję i wybory, rozum i prawdę, nie zaś poprzez przypadek i przemoc, uprzedzenia i kłamstwa? Czy istnieje jakakolwiek organizacja rządu — jakakolwiek konstytucja — dzięki której ludzie mogliby rządzić samymi sobą sprawiedliwie i uczciwie, jako równi sobie, dzięki uwadze i trosce? Czy też ich wysiłki, niezależnie od ustroju, są skazane na skorumpowanie, ich ocena zmącona demagogią, a ich rozum porzucony na rzecz wściekłości?

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam