Julia MISTEWICZ

Studiuje slawistykę na paryskim INALCO. Interesuje się promocją Polski, a także kulturą Europy Środkowo-Wschodniej i historią relacji Polska-Francja.

Ryc. Fabien CLAIREFOND

Julia MISTEWICZ: Paryż śladami Norwida Julia MISTEWICZ: Paryż śladami Norwida
Julia MISTEWICZ

Julia MISTEWICZ

Paryż śladami Norwida

W przypadającą w 2021 roku dwusetną rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida przedstawiamy związane z nim miejsca w Paryżu. Miejsca przypominające nie tylko o ostatnich latach życia poety, ale również o historii Wielkiej Emigracji.

Julia MISTEWICZ: Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Lipiec 2021 Julia MISTEWICZ: Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Lipiec 2021
Julia MISTEWICZ

Julia MISTEWICZ

Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Lipiec 2021

OD REDAKCJI: Każdy miesiąc zaczynamy od rekomendacji tego, co w najbliższym czasie wypadałoby zobaczyć, usłyszeć, przeżyć w intelektualnej i kulturalnej stolicy kontynentu. Wybór tego, co najważniejsze!

Julia MISTEWICZ: Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Maj 2021 Julia MISTEWICZ: Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Maj 2021
Julia MISTEWICZ

Julia MISTEWICZ

Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Maj 2021

Każdy miesiąc zaczynamy od rekomendacji tego, co w najbliższym czasie wypadałoby zobaczyć, usłyszeć, przeżyć w intelektualnej i kulturalnej stolicy kontynentu. Wybór tego, co najważniejsze!

Julia MISTEWICZ: Rok św. Joanny d’Arc, patronki Francji Julia MISTEWICZ: Rok św. Joanny d’Arc, patronki Francji
Julia MISTEWICZ

Julia MISTEWICZ

Rok św. Joanny d’Arc, patronki Francji

Trwa rok św. Joanny d’Arc, upamiętniający stulecie jej kanonizacji. Choć z powodu pandemii obchody musiały zostać przełożone, o jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci w historii Francji przypominają organizowane wydarzenia, wystawy, a także miejsca, w których mieszkańcy kultywują pamięć o świętej.

Julia MISTEWICZ: Piękno Słowacji. Dziesięć pomysłów Julia MISTEWICZ: Piękno Słowacji. Dziesięć pomysłów
Julia MISTEWICZ

Julia MISTEWICZ

Piękno Słowacji. Dziesięć pomysłów

Słowacja znana jest z malowniczych krajobrazów górskich i wiosek, gdzie ciągle silne są tradycje ludowe. Jednak kraj ten oferuje o wiele więcej pięknych, jeszcze nieodkrytych miejsc.

Julia MISTEWICZ: Piękno Bratysławy. Cud Europy Środkowej Julia MISTEWICZ: Piękno Bratysławy. Cud Europy Środkowej
Julia MISTEWICZ

Julia MISTEWICZ

Piękno Bratysławy. Cud Europy Środkowej

Wystarczy spojrzeć na samą zabudowę Bratysławy, aby poznać jej historię. Piękne zabytkowe kamienice przypominają o tym, że była jednym z ważniejszych miast Austro-Węgier. Ślady przeszłości sięgają jednak jeszcze dalej: do starożytności.

Julia MISTEWICZ: Jan Paweł II a Słowacja Julia MISTEWICZ: Jan Paweł II a Słowacja
Julia MISTEWICZ

Julia MISTEWICZ

Jan Paweł II a Słowacja

Dla Słowaków pierwszy słowiański papież był jak ojciec. Byli z niego dumni, gdy mówił głosem wszystkich narodów Europy Wschodniej i udręczonego Kościoła zza żelaznej kurtyny.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam