Krystian TOMALA

Wiceprezydent Gliwic. Jeden z bardziej aktywnych samorządowców w serwisach społecznościowych, w tym na Twitterze.

Krystian TOMALA: "Wzorcowe miasto w sieci. Informacja podana z urzędu"
Krystian TOMALA

Krystian TOMALA

"Wzorcowe miasto w sieci. Informacja podana z urzędu"

Ciągle się uczymy. Mam nadzieję, że efekty będą zadowalające – dla nas i dla coraz szerszego grona odbiorców. Prędzej czy później, ale na pewno globalna sieć będzie dla nas – urzędników i samorządowców – narzędziem, które będzie miało wpływ na naszą codzienną pracę. Szybciej niż nam się wydaje nastąpi popyt na coś w rodzaju kompletnego, wirtualnego biura obsługi interesanta. Dokumentów papierowych produkowanych będzie znacznie mniej.

Krystian TOMALA: "Gliwice. Jak my to robimy? Animować, tworzyć warunki. I nie przeszkadzać"
Krystian TOMALA

Krystian TOMALA

"Gliwice. Jak my to robimy? Animować, tworzyć warunki. I nie przeszkadzać"

W Nowych Gliwicach nieustannie lokują się firmy z branży wysokich technologii. Szykowany jest już kolejny atrakcyjny obszar pod kolejne inwestycje – Nowe Gliwice II. Innowacyjnych firm ciągle przybywa, wraz z nimi miejsc pracy, lepszych warunków życia. Świetna lokalizacja na skrzyżowaniu dwóch autostrad (A1 i A4), duży potencjał naukowy, jaki gwarantuje Politechnika Śląska, dobrze przygotowane działki inwestycyjne – to tylko niektóre z walorów, jakie ma do zaoferowania miasto.

Krystian TOMALA: "Bogate głowy w Gliwicach. Polska Krzemowa Dolina"
Krystian TOMALA

Krystian TOMALA

"Bogate głowy w Gliwicach. Polska Krzemowa Dolina"

Gliwice to jedno z najbogatszych miast. Z wynikiem 4069,40 zł/mieszkańca pokonałyby aż osiem, znacznie większych miast wojewódzkich Olsztyn (3939,94 zł), Rzeszów (3934,52 zł), Kielce (3887,70 zł), Białystok (3810,82 zł), Szczecin (3669,21 zł), Lublin (3593,18 zł), Zieloną Górę (3556,15 zł) i Bydgoszcz (3215,74 zł).