Małgorzata ROŻYŃSKA

Pedagog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, specjalista terapii pedagogicznej, logopeda. Zajmuje się wspieraniem dzieci z trudnościami w nauce. Jest autorką publikacji z zakresu dysleksji i pomocy terapeutycznych dla dzieci z dysleksją. Współautorka ORTOGRAFFITI z Bratkiem.

Małgorzata ROŻYŃSKA: "Dyskusyjne Kluby Edukacyjne "Ja Czytam". W poszukiwaniu dobrej rozmowy" Małgorzata ROŻYŃSKA: "Dyskusyjne Kluby Edukacyjne "Ja Czytam". W poszukiwaniu dobrej rozmowy"
Małgorzata ROŻYŃSKA

Małgorzata ROŻYŃSKA

"Dyskusyjne Kluby Edukacyjne "Ja Czytam". W poszukiwaniu dobrej rozmowy"

Coraz częściej uczniowie kompensują sobie prawdziwe kontakty face to face rozmowami z „przyjaciółmi” z internetu. „Przyjaźnie” nawiązują przez Facebook lub w trakcie grania online. Wirtualne sieci społecznościowe nie mogą być źródłem prawdziwej przyjaźni i szczęścia, a wręcz przeciwnie, wiele badań naukowych pokazuje, że wpędzają one dzieci w samotność i czynią je nieszczęśliwymi.

Małgorzata ROŻYŃSKA: "Kryzys czytelnictwa zaczyna się w domu" Małgorzata ROŻYŃSKA: "Kryzys czytelnictwa zaczyna się w domu"
Małgorzata ROŻYŃSKA

Małgorzata ROŻYŃSKA

"Kryzys czytelnictwa zaczyna się w domu"

Wychowanie czytelnika nie jest zadaniem łatwym. Aby dziecko polubiło czytanie, żeby młodzież traktowała czytanie jako integralną część swojego życia, my dorośli (rodzice i nauczyciele, a także dziennikarze – wszelkie możliwe media) jesteśmy odpowiedzialni za to, by wprowadzić ich w świat książki. Zacząć trzeba już w dzieciństwie, by wyrobić w nich potrzebę czytania, miłość do książki. Całe społeczeństwo powinno się włączyć w kampanię rozpowszechniającą „modę na czytanie” u dzieci i dorosłych!

Prof. Marta BOGDANOWICZ, Małgorzata ROŻYŃSKA: W cywilizacji praworęcznych. Polskie badania nad leworęcznością Prof. Marta BOGDANOWICZ, Małgorzata ROŻYŃSKA: W cywilizacji praworęcznych. Polskie badania nad leworęcznością
Małgorzata ROŻYŃSKAProf. Marta BOGDANOWICZ

Małgorzata ROŻYŃSKA
Prof. Marta BOGDANOWICZ

W cywilizacji praworęcznych. Polskie badania nad leworęcznością

Zwiększa się tolerancja wobec indywidualności, rośnie akceptacja i zrozumienie problemu leworęczności. Wzrastają kompetencje wśród nauczycieli i rodziców w zakresie udzielania pomocy leworęcznym dzieciom. Umożliwia to leworęcznym osobom lepszą jakość życia w praworęcznej cywilizacji.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam