Maneet AHUJA

Ekspertka CNBC ds. funduszy hedgingowych oraz producentka programu „Squawk Box”. W 2011 roku współorganizowała szczyt funduszy hedgingowych „Delivering Alpha”. W 2009 roku otrzymała prestiżową nagrodę Enterprise za przełomowe relacjonowanie funkcjonowania tej branży. Prowadziła relacje ze Światowego Szczytu Gospodarczego w Davos. Jest producentką kwartalnych programów telewizyjnych, nagrywanych w Departamencie Pracy, podczas których towarzyszy jej Alan Greenspan — były przewodniczący Systemu Rezerwy Federalnej.

Maneet AHUJA: "Inwestorzy alfa. Kulisy sukcesów największych funduszy hedgingowych. Third Point (3/3)"
Maneet AHUJA

Maneet AHUJA

"Inwestorzy alfa. Kulisy sukcesów największych funduszy hedgingowych. Third Point (3/3)"

Uważam, że nasze sukcesy w następnych dziesięciu lub dwudziestu latach będą zależeć od tego, na ile uda nam się stosować nasz model inwestycyjny w odniesieniu do wydarzeń zachodzących na rynkach wschodzących. Nie można analizować globalnego rynku miedzi, nie znając realiów chińskich. Nie da się dziś skutecznie analizować żadnych globalnych rynków, nie wiedząc, w jakim kierunku podążają Chiny. To po prostu niezbędna wiedza.

Maneet AHUJA: "Inwestorzy alfa. Kulisy sukcesów największych funduszy hedgingowych. David Tepper (2/3)"
Maneet AHUJA

Maneet AHUJA

"Inwestorzy alfa. Kulisy sukcesów największych funduszy hedgingowych. David Tepper (2/3)"

W 1997 roku Tepper był umówiony na spotkanie z Borisem Jordanem, rosyjskim inwestorem. Spotkanie miało się odbyć w biurach funduszu Renaissance Capital w Moskwie. Gdy Tepper zjawił się na miejscu, Jordana nie było. Nie wiadomo dlaczego Tepper i jeden z jego współpracowników znaleźli się nagle w piwnicy w towarzystwie pięciu mężczyzn uzbrojonych w karabiny maszynowe.