Marcel KUNTZ

Biolog, ekspert z zakresu biotechnologii. Kierownik badań w Centre National de la Recherche Scientifique. Wykładowca na l’Université Grenoble-Alpes (UGA). Interesuje się także historią nauki i wpływem nauki na świadomość społeczną.

Marcel KUNTZ: Les dix mensonges sur les OGM Marcel KUNTZ: Les dix mensonges sur les OGM
Marcel KUNTZ

Marcel KUNTZ

Les dix mensonges sur les OGM

Le “post-truth” s’applique aussi bien à ce qui s’est passé dans le domaine scientifique et technologique ces 20 dernières années. Je propose d’illustrer ma démonstration par le cas des « OGM » et les 10 “meilleures” contre-vérités les concernant.

Marcel KUNTZ: Dziesięć kłamstw na temat GMO Marcel KUNTZ: Dziesięć kłamstw na temat GMO
Marcel KUNTZ

Marcel KUNTZ

Dziesięć kłamstw na temat GMO

Post-prawda eksploduje w ciągu ostatnich 20 lat w dziedzinie nauki i technologii. Ileż kłamstw i przekłamań, ileż manipulacji narosło wokół kwestii roślin genetycznie modyfikowanych! Post-prawda coraz częściej dotyka dziedzin ścisłych, na przykład biologii (biotechnologie takie jak GMO, ale również szczepionki), chemii (pestycydy są klasycznym już straszakiem sprzedawców strachu) oraz fizyki (zwłaszcza w dziedzinie energii).

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam