Michał BONI

Poseł do Parlamentu Europejskiego. Były minister pracy i polityki socjalnej, sekretarz stanu odpowiedzialny m.in. za politykę rynku pracy, szef zespołu doradców strategicznych Prezesa Rady Ministrów, minister administracji i cyfryzacji.

Ryc.: Fabien Clairefond

Michał BONI: American Spring Michał BONI: American Spring
Michał BONI

Michał BONI

American Spring

Nowy Jork — jak zawsze — ekscytuje i energetyzuje. Na politykę patrzy trochę z boku, z pewnego oddalenia. Choć któraś z off-broadwayowskich scen szykuje wystawienie „Wroga ludu” Ibsena — chcąc pokazać absurdalność polityki i polityka znienawidzonego przez wszystkich. Ukryty bohater — Donald Trump — nie będzie miał łatwo.

Michał BONI: Przesłanie "Zbiga" Michał BONI: Przesłanie "Zbiga"
Michał BONI

Michał BONI

Przesłanie "Zbiga"

Myślenie geostrategiczne u Brzezińskiego to nie tylko polityka, równowaga sił, waga rozwiązań militarnych, to także kwestie wolności obywateli i swobód oraz otwartości gospodarczej – pisze Michał BONI.

Michał BONI: Francuski łącznik. Dlaczego to tak ważne wybory? Michał BONI: Francuski łącznik. Dlaczego to tak ważne wybory?
Michał BONI

Michał BONI

Francuski łącznik.
Dlaczego to tak ważne wybory?

Wybory prezydenckie we Francji są znaczące dla całej Europy. Jeżeli z tych wyborów Francja wyjdzie silna i względnie zjednoczona, to jej pozycja wzrośnie. Bo Europa, bo Unia Europejska potrzebuje dzisiaj lokomotyw, przywództwa prowadzącego w przyszłość.

Michał BONI: Wielkanoc. Czas zatrzymania i refleksji Michał BONI: Wielkanoc. Czas zatrzymania i refleksji
Michał BONI

Michał BONI

Wielkanoc. Czas zatrzymania i refleksji

Zatrzymajmy się na chwilę, by odetchnąć. Zajrzeć w siebie. Połączyć zmysły z umysłem. Posłuchać którejś z pasji Jana Sebastiana Bacha czy „Mesjasza” Haendla. I spojrzeć na drugiego człowieka bez względu na to, czy jest przeciwnikiem politycznym, czy ma inny kolor skóry i wyznaje inną religię — przez pryzmat cierpienia, doświadczenia odrodzenia i zwycięstwa życia.

Michał BONI: Francja - rozstrzygnięcia pierwszej tury Michał BONI: Francja - rozstrzygnięcia pierwszej tury
Michał BONI

Michał BONI

Francja - rozstrzygnięcia pierwszej tury

Macron prezentuje odwagę formułowania prawdziwie europejskich sądów, które zarazem były i są w zgodzie z dobrze pojętym interesem Francji i Francuzów, nie ulegając wizji terroryzmu jako efektu multikulturalizmu.

Michał BONI: Longin Michał BONI: Longin
Michał BONI

Michał BONI

Longin

Zmarł Longin Komołowski. Odszedł po długiej chorobie, z przerwami na nadzieję oraz nawrotami cierpienia i zagrożenia. Odszedł w środku wielu spraw, ale tak się najczęściej odchodzi…

Michał BONI: W drodze do 5G. Kongres Cyfrowy w Barcelonie Michał BONI: W drodze do 5G. Kongres Cyfrowy w Barcelonie
Michał BONI

Michał BONI

W drodze do 5G.
Kongres Cyfrowy w Barcelonie

O Światowym Kongresie Mobilnym, o rewolucji 5G, o gnającym świecie nowych mediów i technologii i tworzenia zrębów przyszłego Gigabit społeczeństwa – z Barcelony pisze Michał BONI.

Michał BONI: Donald Trump. The Show Must Go On Michał BONI: Donald Trump. The Show Must Go On
Michał BONI

Michał BONI

Donald Trump.
The Show Must Go On

Często w sytuacjach krytycznych mówi się, że czas i tak płynie, a sprawy muszą iść do przodu. Czy mogę tak powiedzieć kilka godzin po zwycięstwie Trumpa w wyborach prezydenckich w USA?

Михал БOНИ: Путинская Россия Михал БOНИ: Путинская Россия
Michał BONI

Michał BONI

Путинская Россия

Новая стратегия против России, идеалистично, но в тоже время, четко подчеркивает необходимость целостного будущего в мире. Она – однозначна, с точки зрения целей и участия партнеров для ее реализации. Она также должна предоставить инструменты борьбы с огромной волной дезинформации, которая распространяется Путинской Россией.

Michał BONI: Rok 2017. Międzyepoka. Polityka odzierana z racjonalizmu Michał BONI: Rok 2017. Międzyepoka. Polityka odzierana z racjonalizmu
Michał BONI

Michał BONI

Rok 2017. Międzyepoka.
Polityka odzierana z racjonalizmu

Polityka — w dotychczasowym rozumieniu ostatnich 50 ­czy ­­70 lat — umarła. Oparta była na demokratycznym ucieraniu się różnych racji i na szacunku dla odrębnych zdań. Co nie znaczy, że zawsze umiała wsłuchać się w głosy wszystkich obywateli, szczególnie tych, którzy odstawali od głównego nurtu.

Michał BONI: Czy kultura może nas ocalić? Refleksje wrocławskie. Wrocławskie komentarze Michał BONI: Czy kultura może nas ocalić? Refleksje wrocławskie. Wrocławskie komentarze
Michał BONI

Michał BONI

Czy kultura może nas ocalić?
Refleksje wrocławskie. Wrocławskie komentarze

Z jednej strony internet daje wolność i dostęp do kultury, z drugiej zaś stwarza zagrożenia, budując dualistyczny świat dobra i zła, jak w inkwizycyjnych modelach rzeczywistości. Gdzie tak naprawdę ma być przestrzeń otwartości i różnorodności jako wspólna wartość, skoro istotą jest zabijanie odmiennej wspólnoty w imię panowania tylko jednej, własnej, plemiennej?

Michał BONI: Rosja Putina. Ameryka i Europa muszą mówić jednym głosem. Także poprzez sankcje Michał BONI: Rosja Putina. Ameryka i Europa muszą mówić jednym głosem. Także poprzez sankcje
Michał BONI

Michał BONI

Rosja Putina.
Ameryka i Europa muszą mówić jednym głosem. Także poprzez sankcje

Nowa strategia wobec Rosji — idealistycznie, ale i poważnie podkreślę — służąca przyszłości świata, musi być wszechstronna, całościowa, jednoznaczna — jeśli chodzi o cele i uczestnictwo partnerów na rzecz jej realizacji. Musi też dać narzędzia do walki z olbrzymią falą dezinformacji, jaką szerzy Rosja Putina.

Michał BONI: Putin’s Russia Michał BONI: Putin’s Russia
Michał BONI

Michał BONI

Putin’s Russia

The new strategy towards Russia, which – as I will put it idealistically, but also seriously – “serves the future of the entire world”, must be comprehensive, global. And unequivocal – in terms of the objectives and the participation of partners in its execution. It must also provide tools for counteracting the enormous wave of disinformation diffused by Putin’s Russia.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam