Michał DREWNICKI

Radny Miasta Krakowa, przewodniczący Komisji Innowacji i wiceprzewodniczący Komisji Dialogu Obywatelskiego RMK. Twórca uchwał chroniących Kraków przed agresywną zabudową deweloperską. Pomysłodawca m.in. Żywych Lekcji Historii w fortach Twierdzy Kraków. Autor książki „Zlikwidować rady dzielnic!”.

Michał DREWNICKI: Kraków zastygły w oczekiwaniu na zmianę
Michał DREWNICKI

Michał DREWNICKI

Kraków zastygły w oczekiwaniu na zmianę

Prezydent Jacek Majchrowski do perfekcji opanował starą rzymską zasadę „dziel i rządź”. Umiejętnie rozgrywa różne grupy społeczne i grupy interesów, napuszczając je na siebie: mieszkańców na deweloperów i deweloperów na mieszkańców, ekologów na osoby, które chcą zbudować dom jednorodzinny na obrzeżach miasta, fanów komunikacji miejskiej na osoby, które jeżdżą samochodami, pieszych na rowerzystów… Zamknięty z cygarem w swoim gabinecie prezydent śmieje się w duchu, przyglądając się, jak dwie grupy kłócą się ze sobą, nie mówiąc nic o nim samym. Prezydent rzadko miesza się w konflikt.

Michał DREWNICKI: Kraków z obciętą głową
Michał DREWNICKI

Michał DREWNICKI

Kraków z obciętą głową

Kraków jako drugie największe miasto w Polsce powinno mieć wizję rozwoju i „głowę”, która działając dla miasta i mieszkańców, koordynuje działania i wprowadza je w życie. Niestety, gdy patrzy się na dziką zabudowę miasta, wybuchające coraz to nowe protesty mieszkańców, brak spójności planów z inwestycjami, a także na ostatni paraliż komunikacyjny, widać, że nasze miasto zostało tej głowy pozbawione. Może to wynikać ze znużenia aktualnego układu władzy, który rządzi w mieście już 15 lat.