

Mikołaj A. CZYŻ
Wasyl ZWARYCZ
Głód stał się dla Putina narzędziem politycznym
Dzisiaj Rosja, tak jak 90 lat temu, posługuje się narzędziem głodu w konflikcie z Ukrainą. Wasyl ZWARYCZ w rozmowie z Mikołajem A. CZYŻEM tłumaczy, jaki wpływ na rosyjsko-ukraińską wojnę ma ograniczanie zasobów żywnościowych.
Mikołaj A. CZYŻ
Piotr RZYMSKI
Homo Sapiens, neandertalczyk i denisowianin – trzy gatunki człowieka
Dzięki odkryciu Svante Pääbo, okazało się, że na ziemi żyły na pewno trzy gatunki człowieka Homo Sapiens, neandertalczyk i denisowianin. Piotr RZYMSKI w rozmowie z Mikołajem A. CZYŻEM wyjaśnia, dlaczego odkrycie zasługiwało na Nagrodę Nobla.
Mikołaj A. CZYŻ
Prof. Ryszard BUGAJ
#RozmowyNajważniejsze. Gospodarka światowa – wielki eksperyment post-pandemiczny
Po pandemii COVID-19 wzrosły oczekiwania, że trzeba zrobić coś wielkiego. Pojawiło się zapotrzebowanie na jakiś wielki projekt sanacyjny. Ten najbardziej znany dotyczy dochodu podstawowego.
Ks. prof. Józef KLOCH
Mikołaj A. CZYŻ
#RozmowyNajważniejsze. Kościół a metawersum
Kościół jest obecny w internecie w określonym zakresie. Ludzie wciąż potrzebują osobistego spotkania poza światem wirtualnym. W rozmowie z Mikołajem CZYŻEM ks. prof. Józef KLOCH zarysowuje przyszłość Kościoła i metawersum.

Mikołaj A. CZYŻ
Prof. Andrzej ZYBERTOWICZ
#RozmowyNajważniejsze. Rezerwaty dla nieoświeconych cyfrowo
Jaka może być kolejna faza rewolucji cyfrowej? Co z osobami, które nie zgodzą się na połączenie świata cyfrowego i analogowego? O tym Mikołaj CZYŻ rozmawia z prof. Andrzejem ZYBERTOWICZEM.
Mikołaj A. CZYŻ
Prof. Zbigniew LEWICKI
#RozmowyNajważniejsze. Sojusz z Ameryką to nie wybór, a konieczność
Polacy wciąż kochają Stany Zjednoczone. Kraj ten jest niezbędnym ogniwem gwarancji naszego bezpieczeństwa. O Amerykanach i ich obecności w Europie Mikołaj CZYŻ rozmawia z prof. Zbigniewem LEWICKIM.

Mikołaj A. CZYŻ
Każda utopia jest ślepą uliczką
O ile wdrożenie bezwarunkowego dochodu podstawowego wydaje się z pozoru słuszne, o tyle koncepcja świata, w której owe świadczenie miałoby być wypłacane powszechnie, uwidacznia kilka podstawowych błędów w myśleniu jej zwolenników. Jednym z nich jest założenie, że w przyszłości ludzie będą zwyczajnie potrzebni.