Monika KOTLAREK

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Autorka bloga www.psycholog-pisze.pl. Fascynuje ją człowiek. Prywatnie uwielbia podróże, merytoryczne dyskusje do rana i inspirujące książki.

Monika KOTLAREK: Przestańcie. O stygmatyzacji politycznych przeciwników
Monika KOTLAREK

Monika KOTLAREK

Przestańcie.
O stygmatyzacji politycznych przeciwników

Ileż to razy słyszałam, że jakiś polityk jest „psychiczny” albo „powinien skończyć w psychiatryku”, tylko dlatego, że jego poglądy nie są zgodne z opinią danej grupy ludzi. I dzieje się tak po obu stronach barykady, więc nikt nie ma czystych rąk w tej kwestii. Stygmatyzacja, to jedno z najgorszych zachowań, jakie sobie ludzkość stworzyła.

Monika KOTLAREK: Jak być szczęśliwym? Albo o tym, czego żałowalibyśmy najbardziej
Monika KOTLAREK

Monika KOTLAREK

Jak być szczęśliwym?
Albo o tym, czego żałowalibyśmy najbardziej

Niekoniecznie musimy uczyć się tylko i wyłącznie na własnych błędach. Czasem warto spojrzeć na obcych, rodzinę, przyjaciół. Uczyć się obserwować ich i wyciągać odpowiednie wnioski. I mimo że ostateczny krok należy do nas, to czy nie warto jednak uczyć się od mistrzów i pozwolić sobie od czasu do czasu na to, aby być otwartym na świat i doświadczenia uczniem?

Monika KOTLAREK: Medycyna 3.0. Jak wspierać chorego?
Monika KOTLAREK

Monika KOTLAREK

Medycyna 3.0. Jak wspierać chorego?

Na podstawie swojego doświadczenia i rozmów z wieloma bliskimi pacjentów, stworzyłam listę konkretnych porad, gestów i zachowań, które bliski na pewno doceni, a Państwo będziecie mogli go wesprzeć bez poczucia niezręczności.

Monika KOTLAREK: Depresja. Wyleczalna choroba dotykająca tak wielu
Monika KOTLAREK

Monika KOTLAREK

Depresja.
Wyleczalna choroba dotykająca tak wielu

Depresja to jedno z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych, które WYMAGA leczenia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że ponad 350 milionów ludzi na świecie cierpi na depresję, ale z powodu stygmatyzacji tej choroby podejrzewa się, że liczba ta jest dużo większa.

Monika KOTLAREK: "O dobrym życiu"
Monika KOTLAREK

Monika KOTLAREK

"O dobrym życiu"

Nikt nie zapamięta tego, ile mieliśmy samochodów, posiadłości nad morzem, jak eleganckie mieliśmy garnitury czy jakie miejsca odwiedziliśmy przed śmiercią. Zamiast tego będą pamiętać to, jakimi ludźmi byliśmy. Naszą spuścizną będzie to, jak wpłynęliśmy na życie innych osób, co sprawi, że nas zapamiętają, i to, jakie cechy naszego charakteru dobrze oddziaływały na ludzi.