Muhammad ibn Raszid AL MAKTUM

Wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich, władca Dubaju.

Muhammad ibn Raszid AL MAKTUM: "Drenaż mózgów. Odwracanie trendu?" Muhammad ibn Raszid AL MAKTUM: "Drenaż mózgów. Odwracanie trendu?"
Muhammad ibn Raszid AL MAKTUM

Muhammad ibn Raszid AL MAKTUM

"Drenaż mózgów. Odwracanie trendu?"

Na szczycie listy państw “magnesów talentów” są dziś Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Nigeria, Południowa Afryka, Indie i Brazylia. Państwami z których wyjeżdżają utalentowani młodzi ludzie, są dziś Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, Stany Zjednoczone, Włochy i Irlandia. Bogate kraje, które do niedawna skutecznie ściągały nasze najbystrzejsze umysły, teraz wysyłają do nas własnych absolwentów.

Muhammad ibn Raszid Al MAKTUM: "Państwo Islamskie powinniśmy pokonać intelektem" Muhammad ibn Raszid Al MAKTUM: "Państwo Islamskie powinniśmy pokonać intelektem"
Muhammad ibn Raszid AL MAKTUM

Muhammad ibn Raszid AL MAKTUM

"Państwo Islamskie powinniśmy pokonać intelektem"

Tylko jedno może powstrzymać młodego kamikadze gotowego umrzeć za ISIS: silniejsza ideologia, która zawróci go na właściwą ścieżkę i przekona go, że Bóg stworzył nas, byśmy poprawiali świat, a nie niszczyli. Możemy uczyć się na przykładzie naszych sąsiadów z Arabii Saudyjskiej, którym skutecznie udało się odciągnąć od radykalizmu wielu młodych ludzi za pomocą ośrodków i programów doradczych. W tej walce o umysły w szpicy powinni iść myśliciele i naukowcy szanowani przez muzułmanów ze względu na przymioty duchowe i intelektualne.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam