Nadia FEDECZKO
Jak teraz żyje Mariupol?
Cały świat pamięta o tragedii blokady ukraińskiego Mariupola w lutym-marcu 2022 roku, ale bardzo mało jest informacji o tym, jak żyło się w mieście wcześniej, a jeszcze mniej o tym, co dzieje się tam obecnie. Spróbujmy „spojrzeć” na Mariupol oczami jego mieszkańców: zarówno tych, którzy wyjechali, jak i tych, którzy pozostali do dziś.
Nadia FEDECZKO
Як нині живе Маріуполь?
Про трагедію блокади українського Маріуполя у лютому-березні 2022 року знає весь світ, але дуже мало інформації про те, як жило місто до того, а ще менше, що там відбувається зараз. Отож спробуємо “заглянути” у Маріуполь очима його мешканців: і тих, хто виїхав, і тих, хто залишаються донині.
Nadia FEDECZKO
Czy rosyjscy sportowcy mają prawo uczestniczyć w tegorocznych igrzyskach olimpijskich?
Dlaczego dla Rosji jest tak ważny udział jej sportowców w letnich igrzyskach, które odbędą się w Paryżu w dniach 26 lipca – 11 sierpnia 2024 r.?
Nadia FEDECZKO
Чи мають право російські спортсмени змагатися на цьогорічних Олімпійських іграх?
Чому для Росії такою важливою є участь її представників в Олімпіаді, яка проходитиме в Парижі з 26 липня по 11 серпня 2024 року?
Nadia FEDECZKO
Як готувалися українці до війни?
Йде 11 рік від початку агресії Росії в Україні і третій рік повномасштабного вторгнення. Отож оглядаючись у минуле, українці вже можуть проаналізувати своє приготування до війни у 2014 році, а потім вже у 2020-2021 роках. І зробити висновки, що було зроблено правильно, що неправильно, а що можна було зробити краще?
Nadia FEDECZKO
Jak Ukraińcy przygotowywali się do wojny?
Minęło 10 lat od rosyjskiej agresji na Ukrainę i rozpoczął się trzeci rok inwazji na pełną skalę. Ukraińcy analizują swoje przygotowania do wojny oraz wyciągają wnioski na temat tego, co zostało zrobione dobrze, a co źle i co można było zrobić lepiej.
Nadia FEDECZKO
Тисячі мостів єднання
Як будувати комунікацію між поляками та українцями – також тими, хто живе в діаспорі, у Польщі?
Nadia FEDECZKO
Jak budować komunikację między Polakami i Ukraińcami?
Ukraina i Polska mają 543 km wspólnej granicy, podobne języki i mentalność; w Polsce mieszka około miliona Ukraińców. Zastanówmy się więc, jak możemy budować współpracę, aby nasze relacje były dobrosąsiedzkie, mocne i długotrwałe.