Natacha HENRY

Eseistka, historyk, publicystka. Autorka książki „Uczone siostry” o Marii i Bronisławie Skłodowskich. Absolwentka historii na London School of Economics oraz Uniwersytecie Paris-Sorbonne (Paris IV)

Natacha HENRY, Marie DUTREIX: #Curie2017. Debata w Krynicy. Dwugłos o wielkiej polskiej noblistce
Marie DUTREIXNatacha HENRY

Marie DUTREIX
Natacha HENRY

#Curie2017. Debata w Krynicy.
Dwugłos o wielkiej polskiej noblistce

Historia Marii Curie-Skłodowskiej to doskonała podstawa do działań dziś i jutro, wzmacniania współpracy naukowej Francji i Polski. O fascynacji Wielką Polką mówiły w trakcie debaty #Curie2017 w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy dwie wybitne Franuzki: Natacha HENRY i Marie DUTREIX.

Natacha HENRY: Życie Marii Skłodowskiej-Curie to przesłanie dla kolejnych pokoleń
Natacha HENRY

Natacha HENRY

Życie Marii Skłodowskiej-Curie to przesłanie dla kolejnych pokoleń

Już 100 lat temu pokazała, jak można korzystać z możliwości, jakie dają podróże po Europie, kształcenie się i praca w innych krajach. Dziś tego nie doceniamy. Nie przywiązujemy wagi do obecnych możliwości samodoskonalenia się. Skłodowska-Curie pokazała, że nie należy czekać, aż przyjdzie do nas listonosz z zaproszeniem, lecz że trzeba samemu szukać swojej szansy w życiu.

Natacha HENRY: Toute la vie de Marie Curie-Skłodowska est un message aux jeunes générations.
Natacha HENRY

Natacha HENRY

Toute la vie de Marie Curie-Skłodowska
est un message aux jeunes générations.

Il y a 100 ans déjà, elle a montré comment on pouvait profiter des possibilités qu’offrent les voyages à travers l’Europe, de l’opportunité de poursuivre ses études et de travailler dans d’autres pays. Nous le sous-estimons aujourd’hui. Nous ne prêtons pas suffisamment attention aux possibilités dont nous disposons pour nous perfectionner. Skłodowska-Curie a également montré que cela ne sert à rien d’attendre le facteur avec une invitation, mais, au contraire, qu’il faut tenter soi-même sa chance dans la vie.