Nicholas CARR

Jeden z najbardziej znanych amerykańskich badaczy internetu i społeczeństwa sieci, absolwent Harvardu, redaktor „Harvard Business Review”. Autor m.in. „Does IT matter?” „The Big Switch” i „Shallow”, która ukazała się w Polsce nakładem Wyd.Helion pod tytułem „Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg”. To rozwinięcie eseju z 2008 r. „Czy Google sprawia, że jesteśmy głupsi”, w którym po raz pierwszy postawił radykalną tezę, że nowe media zmieniają nie tylko nasze przyzwyczajenia, ale także nasze mózgi.

Ryc.: Fabien Clairefond

Nicholas CARR: Co Internet robi z naszym mózgiem? Nicholas CARR: Co Internet robi z naszym mózgiem?
Nicholas CARR

Nicholas CARR

Co Internet robi z naszym mózgiem?

“Od kilku lat mam nieprzyjemne wrażenie, że ktoś (lub coś) majstruje przy moim mózgu. Być może mój umysł jeszcze nie błądzi — tak przynajmniej mi się zdaje — ale z całą pewnością się zmienia. Nie myślę tak samo, jak myślałem kiedyś. Najsilniej to czuję, gdy czytam”.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam