Philippe LE CORRE

Najbardziej uznany francuski ekspert specjalizujący się w wiedzy o Chinach. Pracownik Institut de relations internationales et stratégiques, analityk ds. Chin we francuskim ministerstwie obrony. Wykładowca Sciences Po Executive Education i Krieger School of Arts and Science Johns Johnsa Hopkinsa. Autor książek "Chińska ofensywa w Europie", "Po Hong Kongu", "Kiedy Chiny wkraczają na drogę gospodarki rynkowej".

Philippe LE CORRE, Alain SEPULCHRE: Chińska ofensywa w Europie Philippe LE CORRE, Alain SEPULCHRE: Chińska ofensywa w Europie
Alain SEPULCHREPhilippe LE CORRE

Alain SEPULCHRE
Philippe LE CORRE

Chińska ofensywa w Europie

Najbardziej niesamowitą historią jest z pewnością budowa 41-kilometrowego odcinka autostrady A2 między Łodzią a Warszawą. Przetarg wygrało w 2009 roku chińskie konsorcjum państwowe COVEC. Dwa lata później, pod presją środowisk gospodarczych, polski rząd anulował umowę. Konsorcjum COVEC nigdy nie pogodziło się z porażką w Polsce, która odbiła się szerokim echem w Chinach i pozostaje jak dotąd jednym z najgorszych doświadczeń chińskich przedsiębiorstw w Europie.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam