Prof. Jacek KORONACKI

Profesor nauk technicznych, doktor habilitowany nauk matematycznych, publikował m.in. w „Arcanach”, „Teologii Politycznej co Tydzień” i „Rzeczpospolitej”. Wydał zbiór miniesejów o amerykańskim konserwatyzmie na progu XXI w.

Prof. Jacek KORONACKI: Średniowiecze, Kartezjusz i sztuczna inteligencja Prof. Jacek KORONACKI: Średniowiecze, Kartezjusz i sztuczna inteligencja
Prof. Jacek KORONACKI

Prof. Jacek KORONACKI

Średniowiecze, Kartezjusz i sztuczna inteligencja

Ale jeśli marzenia transhumanistów są rojeniami, wówczas możemy za Peterem Augustinem Lawlerem powtórzyć: „Ludzka dusza – a zatem owa niematerialna zasada fundująca nasze motywacje i aspiracje, które odróżniają nas od otaczającego świata przyrody – przemienia i rozświetla wszystkie nasze myśli i działania, również te choćby i piękne, które daremnie usiłują wyzwolić nas z natury i Boga”. Nie da się tej niematerialnej zasady załadować do maszyny.

Prof. Jacek KORONACKI: Czy Ameryka dotrwa do 2025 roku? Prof. Jacek KORONACKI: Czy Ameryka dotrwa do 2025 roku?
Prof. Jacek KORONACKI

Prof. Jacek KORONACKI

Czy Ameryka dotrwa do 2025 roku?

Widoczna część amerykańskiego społeczeństwa nienawidzi własnej historii. Ściślej: ta część społeczeństwa nie ma pojęcia o historii amerykańskiego Południa i Północy, ale wierzy uczelnianym lewicowo-liberalnym guru, którzy wpoili jej nienawiść zwłaszcza do historii Południa, ale w istocie do prawdziwej historii ojczyzny, złożonej i wartej, by być z niej dumnym.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam