Prof. Kazimierz DADAK

Profesor ekonomii w Hollins University w stanie Wirginia w USA.

Prof. Kazimierz DADAK: Amerykański wywiad o przyszłości Prof. Kazimierz DADAK: Amerykański wywiad o przyszłości
Prof. Kazimierz DADAK

Prof. Kazimierz DADAK

Amerykański wywiad o przyszłości

Najbliższe dwie dekady staną pod znakiem „kwestionowania istniejącego porządku” zarówno w ramach poszczególnych społeczeństw, jak i w skali ogólnoświatowej, wynikającego z wyzwania, jakie dla Zachodu stanowi rosnąca potęga Chin.

Prof. Kazimierz DADAK: Rozdarta Ameryka Prof. Kazimierz DADAK: Rozdarta Ameryka
Prof. Kazimierz DADAK

Prof. Kazimierz DADAK

Rozdarta Ameryka

Trump i jego wyborcy rozumieją wielkość Ameryki jako spokój i dobrobyt w kraju, elity zaś – jako ogromne wpływy w świecie.

Prof. Kazimierz DADAK: Ameryka czy Chiny. Kto wygra technologiczną zimną wojnę? Prof. Kazimierz DADAK: Ameryka czy Chiny. Kto wygra technologiczną zimną wojnę?
Prof. Kazimierz DADAK

Prof. Kazimierz DADAK

Ameryka czy Chiny.
Kto wygra technologiczną zimną wojnę?

Administracja Donalda Trumpa podjęła decyzję mającą na celu zamknięcie tej furtki, rząd USA obwieścił, że międzynarodowe koncerny nie mogą bez pozwolenia amerykańskiego ministerstwa handlu dostarczać Huawei podzespołów elektronicznych wytwarzanych przy pomocy amerykańskich maszyn i usług dostarczanych z użyciem amerykańskiego oprogramowania. Uderzono w najczulszy punkt Huawei w szczególe i gospodarki chińskiej w ogóle, bo Kraj Smoka jeszcze nie doścignął USA, Japonii i Europy Zachodniej w zakresie najbardziej zaawansowanych metod produkcji.

Prof. Kazimierz DADAK: Koronawirus — Kryzys — Krach? Prof. Kazimierz DADAK: Koronawirus — Kryzys — Krach?
Prof. Kazimierz DADAK

Prof. Kazimierz DADAK

Koronawirus — Kryzys — Krach?

Pandemia koronawirusa wywołała bezprecedensowy kryzys. Wszystko wskazuje że na tym nie koniec. Jak przetrwa to Polska?

Prof. Kazimierz DADAK: W co gramy z USA? Prof. Kazimierz DADAK: W co gramy z USA?
Prof. Kazimierz DADAK

Prof. Kazimierz DADAK

W co gramy z USA?

Zarówno wielka polityka – spotkanie prezydentów Dudy i Trumpa, jak i drobniejsze sprawy – mobilizacja Polonii celem obrony naszych interesów narodowych, mogą przynieść korzystne dla nas owoce tylko i wyłącznie, jeśli będą częścią długofalowej strategii politycznej. Wygląda jednak na to, że zagadnienie to nie zaprząta głów rządzącym.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam