Prof. Konrad TRZONKOWSKI

Wykładowca akademicki, bankier inwestycyjny i korporacyjny z ponad 20-letnim doświadczeniem z HSBC Investment Bank, Santander Bank, Bank BNP Paribas. Obecnie Dyrektor Zarządzający Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Prof. Konrad TRZONKOWSKI: Polski "skok w nadprzestrzeń". Next Generation EU Fund
Prof. Konrad TRZONKOWSKI

Prof. Konrad TRZONKOWSKI

Polski "skok w nadprzestrzeń".
Next Generation EU Fund

Pełna absorbcja funduszy Next Generation EU Fund spowoduje „skok w nadprzestrzeń” rozwoju gospodarczego, odrabiając straty z okresu minionej epoki, a w średnioterminowej perspektywie plasując Polskę wśród pięciu najsilniejszych gospodarek regionu.

Prof. Konrad TRZONKOWSKI: Recesja wywołana pandemią może stać się impulsem do ponadnormatywnego przyspieszenia gospodarczego w Polsce
Prof. Konrad TRZONKOWSKI

Prof. Konrad TRZONKOWSKI

Recesja wywołana pandemią może stać się impulsem do ponadnormatywnego przyspieszenia gospodarczego w Polsce

Optymizmem napawa fakt, że w ciągu ostatnich 30 lat Polska przechodziła przez różne kryzysy zawsze lepiej niż inne kraje. Relatywnie elastyczna struktura gospodarki pozycjonuje nas w awangardzie gospodarek europejskich, które przy odpowiednim wsparciu systemowym mogą wykonać „skok w nadprzestrzeń” rozwoju gospodarczego, realizując założenie odrobienia strat okresu minionej epoki.

Prof. Konrad TRZONKOWSKI: Świat po koronawirusie
Prof. Konrad TRZONKOWSKI

Prof. Konrad TRZONKOWSKI

Świat po koronawirusie

To niewiadoma – czy na podstawie neoliberalnego podejścia rynek wyreguluje się sam, czy jednak potrzebne będzie instytucjonalne wsparcie. I najważniejsze – czy jeśli pojawi się recesja, to jak długo potrwa i jak będzie wyglądał krajobraz po bitwie.