Robert TYSZKIEWICZ

Poseł na Sejm RP, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Białorusi.

Robert TYSZKIEWICZ: "Teraz Unia oceniać będzie sytuację na Ukrainie polskimi oczami"
Robert TYSZKIEWICZ

Robert TYSZKIEWICZ

"Teraz Unia oceniać będzie sytuację na Ukrainie polskimi oczami"

Donald Tusk wniesie do samego serca Unii polską optykę widzenia sytuacji Ukraina – Rosja, polską znajomość tych relacji oraz polską determinację we wspieraniu ukraińskich dążeń. Politycznie jest to wsparcie bezcenne. W samej Unii ze wschodnią polityką europejską wreszcie nie trzeba będzie przebijać się z zewnątrz, wreszcie znajdzie się ona w unijnym centrum decyzyjnym. To wyjątkowo istotne dla naszego sąsiada – Ukraina będzie potrzebowała wsparcia wieloletniego, jej sytuacja bowiem nie rozwiąże się szybko.

Robert TYSZKIEWICZ: "Jak zmobilizować Europę, USA, bez mobilizacji Ukraińców?"
Robert TYSZKIEWICZ

Robert TYSZKIEWICZ

"Jak zmobilizować Europę, USA, bez mobilizacji Ukraińców?"

Gdy obywatele atakowanego kraju są w stanie ponieść ofiarę za niepodległość i niezależność swego państwa, wtedy wszyscy czujemy z nimi solidarność, naciskamy na władze, domagamy się reakcji. Bez prawdziwej walki nie ma mobilizacji opinii publicznej. Bez niej nie ma realnej reakcji Europy.

Robert TYSZKIEWICZ: "Imperialna Rosja i my. Walka o wolny Wschód europejskim wyznaniem wiary"
Robert TYSZKIEWICZ

Robert TYSZKIEWICZ

"Imperialna Rosja i my. Walka o wolny Wschód europejskim wyznaniem wiary"

„Dla państw sąsiadujących z Rosją polityka imperialna oznaczała jednak zawsze utratę niepodległości i kres istnienia. Jeśli chcemy czuć się bezpieczni, musimy pomóc Rosji zrozumieć, że do tamtego świata nie ma powrotu. Że czas zacząć myśleć innymi kategoriami – a wtedy i my, i sama Rosja będziemy mieli się lepiej”.

Robert TYSZKIEWICZ: "Demokracja kończy się 230 km od Warszawy"
Robert TYSZKIEWICZ

Robert TYSZKIEWICZ

"Demokracja kończy się 230 km od Warszawy"

” Łukaszenko swoją rolę nadzorcy cmentarza wypełnia doskonale. Ja jednak wolę życie od cmentarza. A historia wielokrotnie pokazała i pokazuje, że prawdziwy, trwały ład i stabilizację buduje wyłącznie system demokratyczny – bo opiera się na woli ludzi”