Roman BIELECKI OP

Redaktor naczelny miesięcznika "W Drodze". Absolwent wydziału prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Dominikanów w Krakowie.

Ryc.: Fabien Clairefond

Roman BIELECKI OP: W chrześcijaństwie nie chodzi o cudowność
Roman BIELECKI OP

Roman BIELECKI OP

W chrześcijaństwie nie chodzi o cudowność

W chrześcijaństwie nie chodzi o cudowność. Na tym nie zbudujemy naszej wiary, bo w chwili, kiedy będzie się nam walić w życiu, zaczniemy pytać: Boże, gdzie jesteś? Ostatecznie chodzi o to, żeby nie stracić wiary, czyli świadomości obecności Boga w życiu.

Roman BIELECKI OP: Selfie w pustej sali. Jak pisać i mówić o Kościele?
Roman BIELECKI OP

Roman BIELECKI OP

Selfie w pustej sali.
Jak pisać i mówić o Kościele?

W dyskusji światopoglądowej nie ma wymiany argumentów, są jedynie ciosy i eskalacja emocji, klasyczny hejt za hejt. W efekcie, w ostatnich latach skutecznie amputowaliśmy z życia stanowiska centrowe, tym samym jasno wyznaczając barykady światopoglądowego sporu.

Roman BIELECKI OP: "Bóg się rodzi na Kościuszki"
Roman BIELECKI OP

Roman BIELECKI OP

"Bóg się rodzi na Kościuszki"

Osłaniając twarz przed zimnym wiatrem, próbuję chwilę wysiedzieć pod murem komina i jak co roku się zastanawiam, jak mówić o narodzeniu Boga? Jak nie popaść w banał? I chyba jak zawsze jestem bezradny, bo nie starczy życia, żeby objąć tę tajemnicę, która ludzki świat wywraca do góry nogami, jak wtedy…

Roman BIELECKI OP: "Najpiękniejsza droga świata"
Roman BIELECKI OP

Roman BIELECKI OP

"Najpiękniejsza droga świata"

Żadna pielgrzymka nie została wymyślona po to, żeby rozwiązywać jakiekolwiek problemy, raczej żeby pośród nich oddawać cześć Bogu. Traktowanie pielgrzymki jak przepisu na „udaną świętość” jest tyle śmieszne, co niepoważne.