Ryan HOLIDAY

Strateg medialny, autor bestsellera "Zaufaj mi, jestem kłamcą" piszący o sobie tak: "Manipulowanie mediami to mój zawód. W świecie, gdzie blogi kształtują i wypaczają treść newsów, moje zadanie polega na kontrolowaniu tych blogów — to samo robić może w zasadzie każdy. Dlaczego ujawniam te wszystkie sekrety? Ponieważ jestem zmęczony światem, gdzie blogerzy przyjmują łapówki, marketerzy pomagają pisać newsy, lekkomyślni dziennikarze rozpowszechniają kłamstwa — i wszystkim to uchodzi na sucho"

Ryan HOLIDAY: Ego to Twój wróg Ryan HOLIDAY: Ego to Twój wróg
Ryan HOLIDAY

Ryan HOLIDAY

Ego to Twój wróg

Ego odrzuca kompromisy. Po co się na nie godzić? Ego chce wszystkiego. Ego zachęca do zdrady, nawet jeśli kochasz swojego partnera. Dzieje się tak, ponieważ pragniesz zarówno tego, co już masz, jak i tego, czego nie posiadasz. Ego mówi, że choć dopiero zacząłeś rozumieć jedną rzecz, możesz śmiało zabrać się za następną. Ostatecznie zaczynasz zajmować się zbyt wieloma sprawami, i to często takimi, którymi nie powinieneś.

Ryan HOLIDAY: "Manipulacje tradycyjnych mediów i blogerów przestały się już od siebie różnić" Ryan HOLIDAY: "Manipulacje tradycyjnych mediów i blogerów przestały się już od siebie różnić"
Ryan HOLIDAY

Ryan HOLIDAY

"Manipulacje tradycyjnych mediów i blogerów przestały się już od siebie różnić"

Gdy przekazuję blogerowi pogłoskę o czymś obrzydliwym, co podobno zrobił Tucker Max, wówczas tak naprawdę daję autorowi tekstu szansę na zachęcenie czytelników do pisania komentarzy typu: „Masakra!!!” albo „Co za szowinistyczna świnia!”. Zarazem daję szansę fanom Tuckera na przeczytanie tej informacji i stanięcie w jego obronie. W ten sposób przekazuję blogerowi narzędzie do zarabiania na użytkownikach.

Ryan HOLIDAY: "Blogerzy to naiwniacy. Nie sprawdzają źródeł. Nigdy nie będą poważnie traktowani" Ryan HOLIDAY: "Blogerzy to naiwniacy. Nie sprawdzają źródeł. Nigdy nie będą poważnie traktowani"
Ryan HOLIDAY

Ryan HOLIDAY

"Blogerzy to naiwniacy. Nie sprawdzają źródeł. Nigdy nie będą poważnie traktowani"

Przypominam historię człowieka, który dla żartu zmienił w Wikipedii imię matki komika i aktora Russella Branda z Barbary na Juliet. Stało się to niedługo przed ceremonią wręczenia Oscarów, kiedy to Brand wystąpił właśnie ze swoją matką — i kiedy to „Los Angeles Times” zamieścił opis ich zdjęcia: „Russell Brand ze swoją matką Juliet Brand…”.

Ryan HOLIDAY: "Blogerzy czyli bardzo skorumpowane towarzystwo" Ryan HOLIDAY: "Blogerzy czyli bardzo skorumpowane towarzystwo"
Ryan HOLIDAY

Ryan HOLIDAY

"Blogerzy czyli bardzo skorumpowane towarzystwo"

W ramach modelu płatności od liczby odsłon konflikt interesów jest wpisany w dosłownie każdego posta. Blogerzy mają bezpośrednią motywację, aby w swoich postach przesadzać, upraszczać, krytykować (albo, wręcz odwrotnie, podlizywać się), za to wypowiadać się w sposób nierzetelny i częściej, niż jest to uzasadnione. Od tego wszystkiego bowiem zależy wynagrodzenie blogerów. Trudno więc się dziwić, że okazują się niestaranni, nieodpowiedzialni, nieuczciwi, wprost podli.

Ryan HOLIDAY: "Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy" Ryan HOLIDAY: "Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy"
Ryan HOLIDAY

Ryan HOLIDAY

"Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy"

Nie śpiesz się. Niektóre problemy są trudniejsze niż inne. Zajmij się tymi, które Cię dręczą w tej chwili. Do innych wrócisz później. W końcu dojdziesz do tego etapu. Proces polega na robieniu właściwych rzeczy tu i teraz. Nie martw się tym, co może się wydarzyć później albo jakie będą rezultaty Twoich działań.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam