Simon SINEK

Guru inspiracji w świecie nowych mediów. Współpracuje z RAND Corp., wykłada komunikację strategiczną na Uniwersytecie Columbia. Autor koncepcji WHY i światowego bestselleru „Zaczynaj od dlaczego. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania” (wyd. polskie Wyd. Helion, 2013). Jego wykład dla TED.com jest jednym z dwudziestu najczęściej oglądanych w tym serwisie.

Ryc.: Fabien Clairefond

Simon SINEK: "Liderzy jedzą na końcu"
Simon SINEK

Simon SINEK

"Liderzy jedzą na końcu"

Niewiele osób rozdrażniłby fakt przyznania Nelsonowi Mandeli premii w wysokości 150 milionów dolarów. Gdybyśmy ogłosili, że Matka Teresa dostała 250 milionów dolarów pod koniec roku podatkowego, chyba nikt nie robiłby z tego sensacji. Wiemy, że ci ludzie realizowali swoją stronę umowy społecznej. Że byli skłonni do poświęcenia się dla dobra tych, którzy za nimi podążali. Że przedkładali dobro innych nad własne i czasem przez to cierpieli. W takich przypadkach nie mamy nic przeciwko jakimkolwiek przywilejom, gdyż czujemy, że są zasłużone. To samo dotyczy kompanii. Zdobywają reputację poprzez gotowość do zrobienia tego, co trzeba, dla swoich ludzi i klientów. Ta reputacja zostaje nadszarpnięta, gdy kompania zerwie umowę społeczną dotyczącą przywództwa.

Simon SINEK: "Zaczynaj od DLACZEGO"
Simon SINEK

Simon SINEK

"Zaczynaj od DLACZEGO"

“Prawdziwi liderzy nigdy nie zaczynają od wskazywania, co należy zrobić. Oni najpierw mówią, DLACZEGO należy to robić. Inspirują do działania. Zdefiniowanie własnego DLACZEGO nie jest jedynym sposobem na odniesienie sukcesu, ale jest jedynym sposobem na sukces długotrwały”