Wojciech JAKÓBIK

Redaktor naczelny BiznesAlert.pl, analityk Instytutu Jagiellońskiego. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wojciech JAKÓBIK: Efekt przerośniętego motyla, czyli LNG z USA w Polsce Wojciech JAKÓBIK: Efekt przerośniętego motyla, czyli LNG z USA w Polsce
Wojciech JAKÓBIK

Wojciech JAKÓBIK

Efekt przerośniętego motyla, czyli LNG z USA w Polsce

Popularność gazu bierze się z faktu, że jest on o jedną drugą mniej emisyjny niż węgiel i trzykrotnie mniej niż ropa. Oto paliwo przejścia do zeroemisyjnej gospodarki, która nie będzie szkodzić środowisku. W latach 2016 – 2040 dostawy LNG na świecie mają wzrosnąć nawet o 150 procent. Rozkwit ma nastąpić w latach 30. tego wieku. Przodować będą Australia, Katar, Rosja i USA.

Wojciech JAKÓBIK: Czas na plan Morawieckiego dla Europy Wojciech JAKÓBIK: Czas na plan Morawieckiego dla Europy
Wojciech JAKÓBIK

Wojciech JAKÓBIK

Czas na plan Morawieckiego dla Europy

Polska obiecała już, że przedstawi własną wizję reformy Unii Europejskiej. Mamy plan reformy kraju ze Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Czas na plan Morawieckiego dla Europy, czyli konstruktywną wizję zmian we wspólnej Europie, które pozwolą ocalić wspólnotę i wykluczą nieprawidłowości dające argumenty jej krytykom.

Wojciech JAKÓBIK: Nowy Jedwabny Szlak, czyli pieniądze zamiast czołgów Wojciech JAKÓBIK: Nowy Jedwabny Szlak, czyli pieniądze zamiast czołgów
Wojciech JAKÓBIK

Wojciech JAKÓBIK

Nowy Jedwabny Szlak, czyli pieniądze zamiast czołgów

Unijnych flag na największych inwestycjach w Polsce nie zastąpią proporczyki z czerwonym sztandarem Państwa Środka. Chiny chcą na nas zarobić i jeśli się dobrze przygotujemy, nie zarobią naszym kosztem, ale z zyskiem dla Polski. Należy jednak uważać, aby Chiny nie wykorzystały państw Nowego Jedwabnego Szlaku do osłabienia obozu zachodniego.

Wojciech JAKÓBIK: Polityka energetyczna USA według Trumpa Wojciech JAKÓBIK: Polityka energetyczna USA według Trumpa
Wojciech JAKÓBIK

Wojciech JAKÓBIK

Polityka energetyczna USA
według Trumpa

Zagadką pozostaje wpływ establishmentu amerykańskiego na politykę Trumpa, który nie posiada własnego zaplecza politycznego. Pentagon i Wall Street mogą łagodzić jego politykę, ale niekoniecznie oznacza to, że obawy znikną.

Wojciech JAKÓBIK: Nord Stream 2. Kolejny objaw choroby trawiącej Europę Wojciech JAKÓBIK: Nord Stream 2. Kolejny objaw choroby trawiącej Europę
Wojciech JAKÓBIK

Wojciech JAKÓBIK

Nord Stream 2.
Kolejny objaw choroby trawiącej Europę

Nord Stream 2 jest wymierzony w solidarność europejską. Dzieli Europę na silniejszych i słabszych, na tych, którzy zdecydują się przejść do porządku dziennego nad inwazją na Ukrainę i zarobią pieniądze na transakcjach z Rosjanami, oraz tych, którzy piętnują łamanie prawa międzynarodowego przez Rosję, bo z racji swej słabości obawiają się, że następny triumf woli rosyjskiej będzie dotyczył ich.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam