Edito Vox

Nowy świat, nowe formy, nowe słowa. Chcemy je znaleźć i pokazać światu. Dlatego powstał VOX, platforma dyskusji, wymiany myśli i pomysłów. Młodzi autorzy, świeże głowy i porywające idee. Poszukiwanie tego, co łączy a nie tego, co dzieli. Oddanie głosu tym, którzy go potrzebują.

VOX to forma przygotowana specjalnie dla tych, którzy mają coś do powiedzenia, chcą zabrać głos w debacie ale nie chcą popadać w stare spory czy dyskusje o torach tak już wyżłobionych, że trudno się w nich utrzymać i nie upaść. VOX to miejsce, przestrzeń spokojnej dyskusji, z otwartymi głowami i szacunkiem dla innych. VOX to agora, na której każdy może zabrać głos.

Krótkie formy czy dłuższe wypowiedzi? 1000 znaków czy 10 000 znaków? To zależy od Ciebie.  Zastrzeżenie jest jedno: to, co piszesz, podpisujesz własnym nazwiskiem. To, co piszesz należy do Ciebie ale wpływa na innych, łączy się i przenika z głosami pozostałych, którzy mają coś do powiedzenia. Tworzy rzekę słów, idei i poglądów, dzięki której usłyszani mają być młodzi, zakrzyczani i nie dopuszczani do głosu.

Ekologia, ekonomia, energia. Przyszłość rynku pracy czy wykształcenie, dzięki któremu można zdobyć świat? Festiwal japońskiego kina albo rosyjskiej piosenki: to wszystko to vox. VOX czyli głos, czyli miejsce, gdzie zostaniesz usłyszany. O resztę postara się Redakcja.