Édito

Zapraszamy do miejsca, gdzie teksty żyją dłużej niż do najbliższej aktualizacji strony. Gdzie nabierają one mocy niczym dobre wino – wzbogacane głosami Czytelników, dyskusją którą wywołują i interakcjami, emocjami, inspiracją. Teksty ponadczasowe, jak ponadczasowy jest nasz, nasz wszystkich i każdego z osobna, rozwój. Takie były ostatnio teksty o mizerii polskich uczelni wyższych, o trendach w nauczaniu, o pustce i wytartych koleinach polskiej polityki, o szansie głębszej systemowej zmiany, o bezpieczeństwie narodowym i coraz silniej rozpychających się wobec słabnących instytucji państwowych gigantach nowych mediów.

Przyjęliśmy za zasadę, że nie ma u nas błahostek i informacji masowej, tekstów dla wszystkich a więc poniekąd dla nikogo. Analizy i opinie, które proponujemy, są przemyślane, ważne, broniące się dłużej niż kilka dni, tydzień czy miesiąc. Autorzy, których zapraszamy na łamy, zwykle nie piszą „z dnia na dzień”, ale swoje teksty gruntownie przemyślą, cyzelują; docierają do sedna zjawisk i pozwalają je zrozumieć w całej ich złożoności, w sposób zrozumiały dla wszystkich odbiorców, acz bez uproszczeń.

Informację, która jest wszędzie, Autorzy przedstawianych przez nas tekstów starają się zamienić w wiedzę.

Wprowadzamy na stronie kolejne zmiany, nie niszcząc jej ducha. Stawiamy na dobrą fotografię rozwijając współpracę z największą polską społecznością pasjonatów fotografii mobilnej, Mobilnymi. Będzie już wkrótce jeszcze więcej muzyki i Kultury. I kolejne niespodzianki zarówno ułatwiające nawigowanie po zasobach strony, jak i wzmacniające relacje między Czytelnikami a Autorami, nieobecne dotąd w rodzimych miejscach w sieci.

To, że prosimy o uwagi o opinie, nie jest zwrotem li tylko formalnym. Naszym celem jest powrót do dysput, rozmów, w miejsce usiłowania narzucenia swoich poglądów innym. Dlatego też staramy się, aby publikowane teksty były różnorodne, dotykając coraz to nowych zagadnień lub odczytując na nowo sprawy wydawałoby się oczywiste.

Różnorodna wiedza, nowe przestrzenie, referencyjni autorzy i teksty, o których się mówi nie dlatego, że niosą emocję, ale dlatego, że są po prostu mądre.

Zapraszam do lektury