O Projekcie

Wszystko Co Najważniejsze jest tym, czym były tygodniki opinii przed ekspansją internetu, przed pogodzeniem się z pośpiechem, bylejakością, czarno-białą wyrazistością.

U nas znajdziecie najciekawszych, referencyjnych Autorów: naukowców, artystów, filozofów, polityków, dyplomatów, prawników, menedżerów, odkrywców i społecznych innowatorów, smakoszy życia i kreatorów epoki zmiany. Ich teksty, analizy, ekspertyzy, reportaże, zdjęcia i obrazy są niebanalne. Głębokie. Przemyślane. Inspirujące. Skupiające się na tym, co najważniejsze.

Wszystko Co Najważniejsze to więcej, niż miejsce opinii w sieci. To debaty, dyskusje, warsztaty mentorskie, budowanie intelektualnego potencjału. To – nie mamy co do tego najmniejszej wątpliwości – najbardziej opiniotwórcza publiczność w Polsce.

Nie jest dla nas najważniejsza ilość, lecz jakość. Nie zasięg i „generowanie klików”, lecz głębokość – zarówno tekstów, jak i relacji z Czytelnikami. Liczy się dla nas intelektualna strawa najwyższej jakości, nie info-fast-food. Ten znajdziecie Państwo bez najmniejszego problemu gdziekolwiek indziej.

Wszystko Co Najważniejsze to przystań intelektualna. Powstała z chęci stworzenia miejsca, w którym dobrze będziemy się czuli. Bez nachalnych reklam. Bez czarno-białej wizji świata. Bez okładania oponentów.

Stąd nasza idea, aby powrócić do tego, czym kiedyś były tygodniki opinii. Z długimi tekstami, wyjaśniającymi wszystko po kolei, w poważny sposób. Cyzelujemy artykuły, dbając o precyzję słowa, szanując Czytelników.

Prof. Michał Kleiber, red. naczelny Wszystko Co Najważniejsze (ryc. Fabien Clairefond).

Od czerwca 2017 r. redakcją Wszystko Co Najważniejsze kieruje prof. Michał Kleiber. Prezes Polskiej Akademii Nauk w latach 2007-2015, w latach 2001-2005 minister nauki i informatyzacji, przewodniczący Komitetu Badań Naukowych, członek Austriackiej Akademii Nauk, Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk, Academia Europaea, Senatu Niemieckiej Narodowej Akademii Nauk Leopoldina, Europejskiej Rady Badań, Rady Zarządzającej Europejskiej Fundacji Nauki, kawaler Orderu Orła Białego.

Wszystko co Najważniejsze od początku powstaje w Instytucie Nowych Mediów. Spoglądając na nasz projekt z formalnego punktu widzenia, jesteśmy zarejestrowanym tytułem prasowym – pismem opinii ukazującym się w internecie, zostaliśmy także zarejestrowani w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych (ISSN 2449-7991).

Nasza redakcja znajduje się w miejscu niezwykłym. W dawnej sali konferencyjnej tygodnika „Na Przełaj”. W budynku, w którym pracujemy, była też kiedyś m.in. Rozgłośnia Harcerska. To tu mieszkał i pracował Leopold Tyrmand. W pracach redakcyjnych korzystamy również z oddziału Instytutu Nowych Mediów w Paryżu

Od pierwszych naszych kroków w przestrzeni publicznej zwracamy szczególną uwagę na kwestie prawne, być może dlatego, że pierwsza redaktor naczelna, od początku współtworząca ten projekt Anna Białoszewska Styk, jest prawniczką.

Anna Białoszewska Styk, red.naczelna (zdjęcie z projektu Mapa Przeszłości)

Anna Białoszewska Styk, pierwsza red. naczelna projektu (zdjęcie: Mapa Przeszłości)

Skąd pomysły na teksty? Najczęściej związane są z wydarzeniem, którym wszyscy żyją, ale na które spoglądamy z zupełnie innej strony. Chcemy, aby artykuły układały się w linie tematyczne. Nie bez powodu hasło Wszystko co Najważniejsze brzmi: Informacje zamieniamy w wiedzę.

Pomysły na teksty najczęściej przysyłają Autorzy: naukowcy, dyplomaci, politycy, artyści, innowatorzy, stratedzy. [Wytyczne dla Autorów: LINK]

Nie chcemy materiałów szybkich, powierzchownych, na błahe tematy, o których jutro nikt już nie będzie pamiętał. Nie ścigamy się ani na liczbę tekstów prezentowanych każdego dnia, ani na liczbę klików. Każdy tekst przechodzi przez redakcję i korektę. Gdy jest to potrzebne, pracujemy nad materiałem z Autorem. Artykuł trafia w ręce zawodowego redaktora.

Spotkanie redakcyjne „Wszystko Co Najważniejsze”.

Od września 2017 r. wydajemy miesięcznik “Wszystko Co Najważniejsze” – dostępny w EMPIKach i w SKLEPIE IDEI [LINK]. Tytuł dostępne jest w EMPIKACH oraz wysyłkowo (a także w prenumeracie, w tym zniżkowej prenumeracie zniżkowej – studenckiej) w Sklepie Idei www.SklepIdei.pl/wcn.

Nasz punkt wyjścia na świat: paryska redakcję „Wszystko Co Najważniejsze”. Znajdujący się niedaleko Łuku Triumfalnego i dużych francuskich redakcji oddział paryski “Wszystko Co Najważniejsze” służy nam za miejsce spotkań z europejskimi intelektualistami i dziennikarzami, ekspertami i naukowcami, ale co także oczywiste pracujemy tu nad kolejnymi wydaniami pisma i naszymi realizacjami na świat.

Paryski oddział “Wszystko Co Najważniejsze”. Od prawej: Prof. Michał KLEIBER, red. naczelny, Jean-Paul OURY, szef oddziału paryskiego, Michał KŁOSOWSKI, sekretarz redakcji.

Z okazji polskich świąt narodowych, 11 listopada czy 3 maja, publikujemy teksty “Wszystko Co Najważniejsze” w pismach opinii w Europie i USA.  To okazja do opowiedzenia Polski, przybliżenia naszego kraju politykom, naukowcom, dyplomatom, artystom i dziennikarzom. Okazja do wspólnych rozmów i kolejnych ważnych projektów.

Senator Jean BIZET, przewodniczący Komisji Spraw Europejskich Zgromadzenia Narodowego, i Tomasz MŁYNARSKI, ambasador RP w Paryżu, podczas uroczystości 3 maja 2019.

Coraz więcej tekstów naszych Autorów tłumaczymy na angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, rosyjski a ostatnio nawet chiński.  Teksty te publikujemy we współpracy z najważniejszymi tytułami prasowymi w Europie i USA. Zależy nam na promocji tekstów Autorów Wszystko Co Najważniejsze, ale także na promocji polskiej myśli; na tym, aby nasi Autorzy ze swoimi ideami docierali w miarę szeroko.

“Opowiadamy Polskę światu” – globalny zasięg tekstów „Wszystko CO Najważniejsze” w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej: 453 mln odbiorców. W największych pismach opiniotwórczych świata w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej publikowaliśmy teksty Autorów “Wszystko Co Najważniejsze” w “The Washington Post”, “Le Figaro”, “Die Welt”, “El Mundo”, “Le Soir”, “Sunday Express”, “L’Opinion”, “Chicago Tribune” i in. Kolejną podobną akcję powtórzyliśmy w 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Zasięg globalny akcji przekroczył poziom 453 mln odbiorców (dane: PAP Intelligence Media).

“Opowiadamy Polskę światu” – publikacja tekstów z “Wszystko Co Najważniejsze” w największych, opiniotwórczych tytułach świata w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. 

Organizujemy debaty z udziałem intelektualistów Europy. Organizujemy własne spotkania, dyskusje, debaty tematyczne. Zapisy z tych spotkań znajdziecie Państwo na naszych łamach.

Chantal DELSOL, Eryk MISTEWICZ, prof. Zdzisław KRASNODĘBSKI, Konrad SZYMAŃSKI w kuluarach debaty "Wszystko Co Najważniejsze" i "L'Opinion" współorganizowanych przez nas w Paryżu.

Chantal DELSOL, Eryk MISTEWICZ, prof. Zdzisław KRASNODĘBSKI, Konrad SZYMAŃSKI w kuluarach debaty “Wszystko Co Najważniejsze” i “L’Opinion” współorganizowanych przez nas w Paryżu

.

Debata “Wszystko Co Najważniejsze” i “L’Opinion” a Paryżu towarzysząca wydaniu specjalnego wydania dziennika “L’Opinion” z tekstami “Wszystko Co Najważniejsze” z udziałem francuskich i polskich intelektualistów, strategów, ekspertów i polityków.

Marką „Wszystko Co Najważniejsze” jest “Debata Polska” – spotkania o tym, co najważniejsze. To głośne, ważne spotkania na temat przeszłości i przeszłości. We Wrocławiu, we współpracy z Centrum Historii Zajezdnia, rozpoczęliśmy to niezwykłe przedsięwzięcie [LINK]. W Warszawie zorganizowaliśmy spotkanie historyków, ekonomistów i polityków wokół “Zwrotnic modernizacji”, głośnej książki naszego Autora, prof. Andrzeja CHWALBY, z udziałem premiera Mateusza MORAWIECKIEGO – z wystąpieniem programowym.Debata "Zwrotnice modernizacji"

Debata “Zwrotnice modernizacji” z udziałem Mateusza MORAWIECKIEGO, prof. Michała KLEIBERA, prof. Andrzeja CHWALBY i prof. Zdzisława KRASNODĘBSKIEGO

W stulecie urodzin św. Jana Pawła II teksty liderów opinii o Wielkim Polaku z „Wszystko Co Najważniejsze” powędrowały w świat. Teksty z „Wszystko Co Najważniejsze” publikowały m.in francuskie „Le Figaro” i „L’Opinion”, brytyjskie „The Tablet”, włoskie „Avvenire”, czeskie „Lidovych Novinach” i w Echo24, ukraińskie „RISU”, tytuły w Meksyku i Panamie.

100 lecie Bitwy Warszawskiej 1920 r., 40. lecie „Solidarności” 1980 r., Dzień Niepodległości, 50 lecie Grudnia 1970… – kolejne projekty o globalnym zasięgu. Dane PAP Media Intelligence są jednoznaczne: 1.014.000.000 (czyli ponad miliard) zasięgu publikacji w 40. lecie „Solidarności” to największy po 1989 r. projekt budowania wizerunku Polski za granicą. Publikacje z „Wszystko Co Najważniejsze” dotarły do 38 krajów.

Cieszymy się z każdej nowej relacji i interakcji. Rośniemy w sieciach społecznościowych. Zapraszamy i zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze [LINK], Facebooku [LINK]. Publikacje naszych Autorów promujemy nie tylko w sieciach społecznościowych, także w mediach tradycyjnych.

Staramy się być wszędzie tam, gdzie tętni życie intelektualne, gdzie pojawiają się interesujące idee, wypracowywane są strategie rozwoju. Jesteśmy więc partnerem najważniejszych wydarzeń intelektualnych i naukowych w Polsce: Forum Ekonomicznego w Krynicy, Kongresu Polska Wielki Projekt, Kongresu 590.

Kongres 590 – jedno z najważniejszych spotkań w Polsce. “Wszystko Co Najważniejsze” od początku jest partnerem debat tu prowadzonych.

Priorytetowo traktujemy Czytelników, którzy założyli konto PREMIUM na portalu Wszystko Co Najważniejsze. Konto to jest w tej chwili bezpłatne, zakłada się je w prosty sposób: [LINK]. Tylko poprzez konto PREMIUM Czytelnicy mogą zapoznać się z bardziej kontrowersyjnymi tekstami, tutaj też trafiają teksty wyjątkowe.

Czytelnicy konta PREMIUM otrzymują również zaproszenia na zamknięte debaty i dyskusje oraz spotkania Autorów i Czytelników.

5-lecie “Wszystko Co Najważniejsze” i debata z naszym gościem, Erikiem Zemmourem, którą prowadził Grzegorz Dobiecki (Galeria Porczyńskich w Warszawie).

„Debata Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze” w Polsat News. Wspólnie z telewizją Polsat News w styczniu 2020 r. rozpoczęliśmy cotygodniowe pasmo publicystyczne “Debata Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze”. To prowadzona przez Eryka MISTEWICZA audycja z udziałem Autorów “Wszystko Co Najważniejsze”.

 

“Debata Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze” – audycja z udziałem Autorów “Wszystko Co Najważniejsze” – wystartowała w Polsat News w początkach 2020 r.

Pracujemy nad nowym sposobem prezentacji treści, jeszcze bardziej przyjaznym dla Czytelników. Nawiązujemy nowe kontakty, zapraszamy nowych Autorów, planujemy nowe linie tematyczne i działania popularyzujące teksty naszych Autorów w innych krajach – pracując z inteligencją i mediami (szczególnie w Europie Zachodniej i w krajach Trójmorza). Pracujemy także z uczelniami wyższymi, wydawnictwami i instytucjami edukacyjnymi.

Teksty popularyzujemy także poprzez aplikacje, do bezpłatnego pobrania na smartfony i tablety. Nasze aplikacje mogą Państwo odnaleźć w waszych smartfonach, czy to poprzez Google Play, czy to poprzez App Store. Zapraszamy to ich pobrania, to najlepszy sposób na zapoznawania się z najnowszymi tekstami “Wszystko Co Najważniejsze”.

Podobnie jak zapisanie się na nasz NEWSLETTER [LINK].

A oto i esencja dnia: od poniedziałku do piątku o 14.40 „Popołudniowe Espresso”. Od poniedziałku do piątku wczesnym popołudniem czeka na Państwa nasze “Popołudniowe Espresso”. To autorski przegląd najważniejszych wydarzeń dnia – wyłącznie esencja tego, co najważniejsze – przygotowywana przez red. Michała KŁOSOWSKIEGO. Nasz nowy projekt to esencja mijającego dnia – jak najmniej słów, jak najwięcej wiedzy. Wyłącznie sprawdzonej. Tego, co najważniejsze. Więcej o tym projekcie oraz możliwość zapisania się TUTAJ [LINK]

Polecamy także Państwa uwadze nasz najnowszy projekt: “Czytelnia Wszystko Co Najważniejsze”. To „Wszystko Co Najważniejsze” do słuchania. Na wszystkich najpopularniejszych aplikacjach w Państwa smartfonie: [LINK].

Nowe odcinki w piątki na:

I zapraszamy oczywiście do Empików w całym kraju i najlepszych księgarń po papierowe wydanie pisma “Wszystko Co Najważniejsze”. Papierowe wydanie dostępne jest także wysyłkowo w Sklepie Idei: [LINK]. 

Autorzy wszystkich tekstów do odnalezienia na podstronie www.WszystkoCoNajwazniejsze.pl/AUTORZY


Zapraszamy do współpracy i kontaktu:
redakcja@wszystkoconajwazniejsze.pl
Redakcja Wszystko Co Najważniejsze
Instytut Nowych Mediów
ul.Marii Konopnickiej 6
00-491 Warszawa

REDAKCJA: Prof. Michał KLEIBER (redaktor naczelny), Michał KŁOSOWSKI (z-ca redaktora naczelnego), Emil GOŁOŚ, Karolina RZEŹNIK (sekretarze redakcji), Anna BIAŁOSZEWSKA (Piękno Muzyki, dział kultury), Mateusz KRAWCZYK (Wspólny Świat), Marcin JAKUBOWSKI (Piękno Nauki), Jean-Paul OURY (Paryż), Julia MISTEWICZ (Paryż, Bratysława), Tomasz RYCHARSKI, Maria WANKA-JERIE, Małgorzata WANKE-JAKUBOWSKA (Wrocław 2050), Grzegorz GORTAT, Andrzej STAŃCZYK, (tłumaczenia), Marcin JARZĘBSKI, Patryk PALKA, Anna PRUS.
REKLAMA, MARKETING, PATRONATY MEDIALNE: Magdalena KOZŁOWSKA-RIEDL, Dariusz CHEŁSTOWSKI, Arkadiusz JORDAN (mail).
Regulamin serwisu: [LINK].
Wytyczne dla Autorów zewnętrznych: [LINK].


Projekt Wszystko Co Najważniejsze realizowany jest przez Fundację Instytut Nowych Mediów, zarejestrowaną przez Sąd Rejonowy dla M.St.Warszawy. KRS: 0000468950. REGON: 146765838. NIP: 7010387004. Tytuł wpisany do rejestru tytułów prasowych pod pozycją PR 19 011, zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Tytuł zarejestrowano w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczono symbolem: ISSN 2449-7991. Adres Fundacji oraz Redakcji: Instytut Nowych Mediów, ul. Marii Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa.

Zamieszczone na stronie internetowej portalu www.wszystkoconajwazniejsze.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Instytut Nowych Mediów na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.