Uaktywniła się sieć mułłów atakująca synagogi w Niemczech

ataki na synagogi

Antysemicka sieć mułłów działa w Niemczech. Uzbrojeni policjanci mają pod obserwacją żydowskie instytucje, ponieważ to właśnie radykalni islamiści (kontrolowani przez irańskich Strażników Rewolucji) mogą stać za ostatnimi trzema atakami na synagogi w Nadrenii Północnej-Westfalii – pisze w poniedziałek portal dziennika „Bild”, opierając się na wstępnych ustaleniach śledczych.

.Według portalu instytucje żydowskie, w tym synagogi, są zagrożone i mogą stać się celem ataków terrorystycznych ze strony radykalnych islamistów. „W Niemczech działają irańskie służby wywiadowcze (MOIS) oraz elitarna jednostka wojskowa Siły Ghods. Zadanie agentów to szpiegowanie celów żydowskich i izraelskich w celu ataku. Według Urzędu Ochrony Konstytucji, mułłowie oświadczyli, że zarówno państwo Izrael jak i osoby reprezentujące lub wspierające Izrael także są wrogami” – informuje „Bild”. Ataki na synagogi regularnie się powtarzają.

Jak podkreślają śledczy, osobą szczególnie zagrożoną może być przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech. Bastionem mułłów jest Islamskie Centrum Hamburg” (IZH), uznawane za centrum propagandy islamskiej w Europie. Obiekt jest pod obserwacją niemieckiego kontrwywiadu, gdyż stanowi „główne źródło „antysemickiej orientacji” – dodaje „Bild”.

Islamskie Centrum Hamburg i Islamska Gmina Gmin Szyickich na celowniku Urzędu Ochrony Konstytucji

.Działająca na terenie RFN Islamska Wspólnota Gmin Szyickich (IGS) jest uważana za „ważny element kontrolowania” interesów IZH. Wśród stowarzyszeń zrzeszonych w IGS są organizacje ekstremistyczne, według istniejących przesłanek „związane z IZH lub islamistyczno-terrorystycznym Hezbollahem”.

„IGS jest obserwowana w całym kraju przez Urząd Ochrony Konstytucji” – podkreśla „Bild” i zaznacza, że antysemityzm to państwowa ideologią irańskiego reżimu. „W Niemczech podejrzewa się, że cała sieć IGS jest blisko powiązana z reżimem mułłów i Hezbollahem. Finansowana przez Iran organizacja terrorystyczna Hezbollah już w latach 90. próbowała rekrutować członków niemieckich środowisk islamskich do przeprowadzania ataków na Izrael” – przypomina „Bild”.

Wspierana przez Iran szyicka islamistyczna organizacja terrorystyczna Hezbollah wywodzi się z Libanu, a jej celem jest „zniszczenie żydowskiego państwa Izrael”. Liczba jej zwolenników i członków w Niemczech szacowana jest na 1250. Tylko w Berlinie jest około 300 zwolenników Hezbollahu i liczba ta wzrasta. „Kilka meczetów jest uważanych za miejsca spotkań zwolenników Hezbollahu, w tym meczet Imama Rizy” – potwierdzają śledczy.

W 2022 roku dwie z działających na terenie Niemiec organizacji islamskich (w Bremie i Muenster) zostały zdelegalizowane za wspieranie Hezbollahu. „Należy się spodziewać, że Hezbollah będzie nadal planował akcje terrorystyczne przeciwko Izraelowi poza Bliskim Wschodem” – dodaje „Bild” i podkreśla, że „reżim mułłów stanowi niebezpieczeństwo dla Żydów mieszkających w Niemczech”.

Barbarzyńcy wypowiedzieli nam wojnę

.Zjawisko antysemityzmu dotyczy dziś całej Europy. Szerzej: całego Zachodu. Pisze o tym we „Wszystko co Najważniejsze” Nicolas Sarkozy, były prezydent Republiki Francuskiej [LINK]: „Gdy byłem prezydentem Francji, powiedziałem w czasie sesji plenarnej ONZ, że po tym, co wydarzyło się w czasie Holokaustu, bezpieczeństwo Izraela jest naszym wspólnym problemem, to znaczy: wszyscy powinniśmy być gwarantami bezpieczeństwa Izraela – nie dlatego, że uważamy, iż rząd izraelski ma we wszystkim rację, ale po prostu dlatego, że państwo to stało się ojczyzną tych wszystkich Żydów, którzy mówią sobie: „Jeśli któregoś dnia nie będę już mógł dłużej żyć tam, gdzie żyję, mam przynajmniej miejsce, do którego mogę się udać”. Powiedziałem też, że negowanie istnienia państwa Izrael byłoby negowaniem Holokaustu. Istnieje bowiem związek między jednym a drugim. Szok, jakim była Zagłada, uczynił możliwym powstanie państwa Izrael”.

Ataki na synagogi, miejsca kultu – „fanatyzm to zbyt łatwa interpretacja”

.”Barbarzyńcy wypowiedzieli nam wojnę. Jeśli my im jej nie wypowiemy, będziemy mieć i wojnę, i nieporządek. Dwa w jednym. To nie jest kwestia edukacji, lecz cywilizacji. Mamy do czynienia z cywilizacją śmierci i nienawiści, z zarazą. Tak samo, jak kiedyś byli naziści, dziś mamy radykalnego wroga, który wziął za zakładnika całą religię żydowską. Tę ideologię musimy zwalczać. Musimy ją pokonać. Ona niestety jest zaraźliwa. Co gorsza, zwykle wszystko zaczyna się od paru szaleńców, którzy indoktrynują młodzież w piwnicach, w podziemnych parkingach na przedmieściach. Czy oni są tak naprawdę szaleńcami? To zbyt łatwa interpretacja, ale potrafią oni zgromadzić wokół siebie grupki fanatyków. Po kilku latach przejmują kontrolę nad meczetami, stowarzyszeniami kulturalnymi, ulicami, szkołami, stronami internetowymi i sytuacja początkowo marginalna przeradza się w zjawisko społeczne. A co martwi jeszcze bardziej – udaje im się wywołać poczucie winy w społeczeństwie, odtąd to ofiara musi przepraszać, że jest ofiarą. Tak samo jest z antysemityzmem i rasizmem. To ich ofiary muszą przepraszać.

Muszę wyznać, że sam byłem bliski islamofobii.Od jednego ustępstwa do drugiego, od jednego tchórzostwa do drugiego znaleźliśmy się w sytuacji poza wszelką kontrolą. Kiedy już się zatrzymamy, a potem włączymy wsteczny bieg, nie będziemy potrafili nad tym zapanować” – przekonuje Nicolas Sarkozy.

Antysemityzm konstytutywny dla islamskiego Iranu

.„Antysemityzm jest konstytutywny dla islamskiego Iranu. Ajatollah Chomeini już w 1979 roku ogłosił unicestwienie Izraela jako cel państwowy i od tamtego czasu doktryna ta jest przypominana przez przywódców religijnych i politycznych” – potwierdza ekspertka ds. islamu, profesor Susanne Schroeter. „Chcą to osiągnąć poprzez ataki militarne, w tym celu powstał Hezbollah. Z drugiej strony prowadzona jest wojna ideologiczna, której instrumentem są społeczności i stowarzyszenia szyickie poza Iranem, lojalne wobec Iranu” – podkreśla Schroeter.

PAP/Wszystko Co Najważniejsze/AJ

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 12 grudnia 2022