Bernard Arnault najbogatszym człowiekiem świata w rankingu «Forbesa»

Bernard Arnault najbogatszym człowiekiem świata w rankingu «Forbesa»

Prezes grupy LVMH Francuz Bernard Arnault objął w środę wraz ze swoją rodziną prowadzenie w rankingu największych fortun świata magazynu Forbes, wyprzedzając amerykańskiego miliardera Elona Muska, szefa Tesli, SpaceX i Twittera.

.Francuz Bernard Arnault (73 lata)i jego rodzina objęli prowadzenie w tym rankingu w czasie rzeczywistym, ze względu na środowy spadek akcji Tesli na nowojorskiej giełdzie. Arnault zajmował już pierwsze miejsce w rankingu Forbesa przez kilka godzin w maju 2021 roku.

Koncern LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) jest jednym z największych na świecie producentów dóbr luksusowych, w tym alkoholi, kosmetyków, biżuterii i odzieży.

Wydarzeniem szeroko komentowanym jest wyprzedzenie przez niego dotychczasowego lidera tego zestawienia, Elona Muska, szefa Tesli i SpaceX, przejmującego ostatnio aktywa Twittera.

Bernard Arnault na dłużej wyprzedzi Elona Muska?

.Pierwsze miejsce dla Elona Muska już wcześniej stało pod znakiem zapytania, gdy zaczęły się kłopoty Muska z przejmowaniem Twittera. “Przewiduję, że cenzorskie i autorytarne rządy wpadną w furię, gdy zdadzą sobie sprawę, że sfederowanej, powszechnej i rozproszonej rozmowy nie da się kontrolować, jak kiedyś prasy drukarskiej” – pisał wówczas w miesięczniku “Wszystko co Najważniejsze” prof. Jeff JARVIS [LINK].

“Platformy krytykowane są głównie w związku ze świadomą promocją szkodliwych informacji, ale nie zapominajmy, że całkiem sporo informacji istotnych politycznie jest przez nie również usuwanych” – dodawał prof. Francis FUKUYAMA [LINK].

Grupa LVMH czyli parosolowy sposób zarządzania biznesem przez Bernarda Arnault

.Podstawowymi markami należącymi do Bernarda Arnault są: ZenithGivenchyDKNYTAG HeuerVeuve Clicquot PonsardinSephoraParfums Christian DiorFendiBelmondTiffany & Co.

Do Bernarda Arnault należą też udziały we francuskich mediach: Les Echos, Investir, Boursier.com, Radio Classique, Arlea, Le Parisien.

Stan aktywów LVMH

Christian Dior SE (Arnault (rodzina) 97,4 %)41,1 %
Arnault (rodzina)5,97 %
BNP Paribas Asset Management France2,27 %
Capital Research & Management (World Investors)1,56 %
The Vanguard Group1,44 %
Norges Bank Investment Management1,23 %
Thornburg Investment Management1,14 %
Fidelity Management & Research0,93 %
Invesco Advisers0,90 %
Amundi (Investment Management)0,88 %

PAP/AJ

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 7 grudnia 2022