„Boska komedia” Dantego w formie podcastu Radia Watykańskiego

Cała “Boska komedia” Dantego ukaże się w formie podcastu Radia Watykańskiego. Co tydzień od poniedziałku 25 marca publikowany będzie odcinek z trzema pieśniami poematu, który jest jednym z fundamentów światowej literatury. Nagrania lektury dzieła pochodzą z archiwów papieskiej rozgłośni.

„Boska komedia” w nowoczesnym wykonaniu

.„W połowie drogi żywota naszego nagle się w gęstym obłąkałem lesie” – tak zaczyna się arcydzieło Dantego, napisane ponad 700 lat temu. Ożyje ono w nadzwyczaj nowoczesnej formie dzięki adaptacji nagrań i reżyserii Mary Miceli.

Podcast będzie dostępny na stronie portalu watykańskich mediów – Vatican News od poniedziałku. Od kilku lat 25 marca obchodzony jest we Włoszech jako Dantedi, czyli dzień poświęcony poecie z Florencji.

Kolejne pieśni z „Piekła”, „Czyśćca” i „Raju” przedstawiają w podcaście aktorzy Gaetano Lizzio, Gino Manfredi i Paolo Lombardi.

„Pełna adaptacja 》Boskiej komedii《 powstała jako połączenie tekstu, talentu aktorskiego i skrupulatnej troski o szczegóły” – wyjaśniło Radio Watykańskie.

Newsletter KULTURA NAJWAŻNIEJSZA

.„Kultura Najważniejsza” to newsletter, w którym podpowiadamy, co warto obejrzeć, co przeczytać, czego posłuchać, ale i czego – posmakować. Odrywając się od codzienności, chcemy przypomnieć o fascynującym świecie kultury i sztuki, na który warto znaleźć czas.

Co innego niż kultura i sztuka może wyrwać nas z codzienności? Co innego pozwoli choć na chwilę uwolnić się od nieustającego biegu i skupić na czymś, co skierowane jest tylko do nas? Chcemy razem, wspólnie z Państwem, wybierać, to co najważniejsze w kulturze. W każdy czwartek, punktualnie o godzinie 21.00 znajdą Państwo w swojej skrzynce e-mailowej zbiór propozycji kulturalnych, które warto uwzględnić podczas planowania weekendu.

Piszemy o najgłośniejszych premierach, przypominamy o klasyce, do której warto wrócić.

Niekiedy proponujemy takie pozycje, które z pewnością Państwo widzieli, ale które naszym zadaniem warto przeanalizować i poznać ponownie.

Zachęcamy do zapisania się do specjalnego, darmowego newslettera „Kultura Najważniejsza”, który pozwoli Państwu zaplanować kulturalny weekend [LINK DO ZAPISÓW].

PAP/Wszystko co Najważniejsze/JT

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 25 marca 2024