Elon Musk plany wobec Twittera

Elon Musk plany wobec Twittera

.Dyrektor generalny Tesla Inc Elon Musk zapowiedzał, że chce rozszerzyć zasięg Twittera poza obecną “niszę” do momentu, gdy większość Amerykanów będzie korzystać z platformy mediów społecznościowych.

Elon Musk podpisał umowę kupna Twittera za 44 miliardy dolarów, co wywołało pytania wśród pracowników i opinii publicznej o jego strategię zarządzania portalem społecznościowym. Musk powiedział w poniedziałek dziennikarzom zgromadzonym na czerwonym dywanie podczas corocznej Met Gala w Nowym Jorku, że ważną miarą sukcesu będzie to, czy Twitterowi uda się znacznie poszerzyć grono swoich odbiorców.

“W tej chwili jest on w pewnym sensie niszowy. Chciałbym, aby znacznie większy procent kraju był na nim, angażując się w dialog” – powiedział Musk, który uczestniczył w imprezie z udziałem gwiazd wraz ze swoją matką Maye Musk,.

Twitter ma około 40 milionów aktywnych użytkowników w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z ostatnim raportem finansowym. Musk powiedział, że chce, aby platforma była “jak najbardziej inkluzywna, tak aby większość Ameryki była na niej i rozmawiała” i jak najbardziej godna zaufania.

Miliarder powiedział również, że chce, aby Twitter był przejrzysty w kwestii tego, jak tweety są promowane lub degradowane i chce, aby jego oprogramowanie było publicznie dostępne do krytyki.

Zapytany o potencjalny exodus pracowników, Musk powiedział: “To wolny kraj”. “Z pewnością, jeśli ktoś nie czuje się z tym komfortowo, to na własną rękę pójdzie gdzie indziej. Nic nie szkodzi” – powiedział.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 3 maja 2022