Film z Joanną Kulig zainauguruje 73. Festiwal Berlinale

Film z Joanną Kulig zainauguruje 73. Festiwal Berlinale

Filmem inauguracyjnym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie 2023 – 73. Berlinale – będzie komedia „She Came to Me” Rebekki Miller. W filmie występują m.in. Joanna Kulig, Anne Hathaway i Peter Dinklag.

.Produkcja „She Came to Me” na 73. Festiwalu Filmowym Berlinale będzie miał swoją światową premierę. Film z Joanną Kulig zainauguruje festiwal w czwartek 16 lutego.

„To komedia o miłości, w której splatają się losy uroczych bohaterów żyjących w romantycznej, tętniącej życiem metropolii – Nowym Jorku. Kompozytor Steven Lauddem (w tej roli Peter Dinklage) mierzy się z blokadą twórczą. Nie jest w stanie ukończyć partytury do opery, która ma być »wielkim powrotem«. Za namową żony Patricii (Anne Hathaway) – która kiedyś była jego terapeutką – wyrusza na poszukiwanie inspiracji. To, co odkrywa, jest czymś więcej, niż mógłby sobie wyobrazić” – czytamy w komunikacie organizatorów 73. Berlinale.

Film otwarcia zostanie zaprezentowany poza konkursem, w sekcji pokazów specjalnych 16 lutego w Berlinale Palast. “Bardzo się cieszymy, że możemy zainaugurować tę edycję festiwalu komedią poświęconą codziennym konfliktom społeczeństwa zachodniego. Bohaterowie – wymyśleni przez Rebekkę Miller i wykreowani przez fantastycznych aktorów – zamiast kierować się społecznym dyktatem, podążają za inspiracją, za chwilą. +She Came to Me+ to magiczna oda do wolności słowa” – powiedzieli dyrektorzy Berlinale Mariette Rissenbeek i Carlo Chatrian, cytowani w tekście.W grudniu ub.r. organizatorzy festiwalu poinformowali, że przewodniczącą międzynarodowego jury będzie amerykańska aktorka Kristen Stewart. “Jesteśmy podekscytowani, że Kristen Stewart podejmuje się tego zaszczytnego zadania. To jedna z najbardziej utalentowanych i wielowymiarowych aktorek swojego pokolenia. Od Belli Swan po księżną Walii – dała życie wiecznie żyjącym postaciom” – podkreślili Rissenbeek i Chatrian.

73. Berlinale odbędzie się w dniach 16-26 lutego 2023 r. Szczegółowy program wydarzenia zostanie ogłoszony 23 stycznia.

Sukcesy polskiego kina

.Nie tylko polscy aktorzy są doceniani w świecie kina. Ostatnio sukcesem na całym świecie cieszył się serialu Wielka Woda (reż. Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk). „[Wielka Woda] to Polski temat, polskie wykonanie, polski sukces. Serialem zachwycili się widzowie Netfliksa na całym świecie. Inne rodzime produkcje na tej platformie niewiele mu ustępują. Nadciąga wysoka fala polskich seriali – pisał Wiesław Kot.

PAP/Daria Porycka/Wszystko co Najważniejsze/KR

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 12 stycznia 2023
Fot.: Jan Windszus/Berlinale 2015