Francja przejmuje europejskie stery w SI

Według raportu firmy Roland Berger i stowarzyszenia France Digital, w 2019 r. Francja wyprzedziła Wielką Brytanię, przeznaczając na start-upy SI 1,268 miliarda USD wobec 1,241 i po raz pierwszy zajęła miejsce lidera Europy w finansowaniu sztucznej inteligencji.

 

Źródło: Roland Berger. Raport: The road to AI. Investment dynamics in European ecosytem. AI Global Index 2019.

Wyniki prognozy zawarte w raporcie pt. „The road to AI” sugerują także, że Francja odnotowała największy wzrost inwestycji dzięki boomowi inwestycji z „serii c”  – dodatkowym pieniądzom zebranym przez już odnoszące sukcesy przedsiębiorstwa technologiczne. Analiza potwierdza również, że ​​w dalszym ciągu to amerykańscy inwestorzy pozostają największym źródłem pieniędzy dla europejskich start-upów SI. [LINK]

Start-upy Starego Kontynentu oczekują większego wsparcia dla rozwoju nowoczesnych technologi. Argumentują, że brak dodatkowego finansowania w dziedzinie badań i rozwoju utrudnia im dotrzymywanie kroku zagranicznym konkurentom. Rozwiązanie tego problemu było jednym z celów strategii Paryża z marca 2018 r., zwanej „raportem Villaniego”.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 26 lutego 2020
Oprac. MKr