Francja przejmuje europejskie stery w SI

TSF Jazz Radio

Francja przejmuje europejskie stery w SI

Według raportu firmy Roland Berger i stowarzyszenia France Digital, w 2019 r. Francja wyprzedziła Wielką Brytanię, przeznaczając na start-upy SI 1,268 miliarda USD wobec 1,241 i po raz pierwszy zajęła miejsce lidera Europy w finansowaniu sztucznej inteligencji.

 

Źródło: Roland Berger. Raport: The road to AI. Investment dynamics in European ecosytem. AI Global Index 2019.

Wyniki prognozy zawarte w raporcie pt. “The road to AI” sugerują także, że Francja odnotowała największy wzrost inwestycji dzięki boomowi inwestycji z „serii c”  – dodatkowym pieniądzom zebranym przez już odnoszące sukcesy przedsiębiorstwa technologiczne. Analiza potwierdza również, że ​​w dalszym ciągu to amerykańscy inwestorzy pozostają największym źródłem pieniędzy dla europejskich start-upów SI. [LINK]

Start-upy Starego Kontynentu oczekują większego wsparcia dla rozwoju nowoczesnych technologi. Argumentują, że brak dodatkowego finansowania w dziedzinie badań i rozwoju utrudnia im dotrzymywanie kroku zagranicznym konkurentom. Rozwiązanie tego problemu było jednym z celów strategii Paryża z marca 2018 r., zwanej „raportem Villaniego”.

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam