Karol NAWROCKI przeciw partyjniactwu

KAROL NAWROCKI obywatelski kandydat w wyborach prezydenckich 2025, program Karola Nawrockiego

Kto wygra wybory prezydenckie, o tym dowiemy się 1 czerwca 2025 r. po drugiej turze wyborów prezydenckich. Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 18 maja 2025 r. Faworytami sondaży prezydenckich są dziś Rafał TRZASKOWSKI – wiceszef PO i prezydent Warszawy oraz KAROL NAWROCKI obywatelski kandydat popierany przez PiS, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

Program Karola NAWROCKIEGO i spotkanie w Kaliszu

.”Polacy wpadną w mechanizm partyjny, jeżeli prezydentem zostanie wiceprzewodniczący PO Rafał TRZASKOWSKI, którego szefem jest premier rządu Donald TUSK” – ocenił w środę 15 stycznia 2025 r. kandydat na prezydenta Karol NAWROCKI na spotkaniu z mieszkańcami Kalisza.

Podczas spotkania z kaliszanami kandydat Karol NAWROCKI przekonywał, że jest jedyną gwarancją głosu Polaków w Pałacu Prezydenckim i osobą, która nie zawaha się odmówić podpisania złych ustaw. „Dzisiejszy budżet państwa polskiego jest przygotowany na osiem miesięcy. Gdy staniemy w obliczu najbardziej kryzysowego momentu w ciągu ostatnich kilku lat, to nie wiem, czy ktoś, kto ma w partii za swojego szefa premiera i jest prezydentem Polski odmówi podpisania podwyższenia wieku emerytalnego czy zwiększenia podatków” – powiedział Karol NAWROCKI. Jego zdaniem, w ciągu dwóch lat obecnego rządu kraj zadłuży się bardziej, niż wyniósł łączny deficyt ośmiu lat rządów Zjednoczonej Prawicy.

„Te informacje potwierdzają się w cenach artykułów spożywczych. Symbolem drożyzny są masło, ceny energii elektrycznej czy gazu” – wskazywał Karol NAWROCKI. I przypomniał, że dwa tygodnie temu jako kandydat na prezydenta wyszedł z propozycją obniżenia vatu na żywność z 5 procent do 0 oraz na energię elektryczną i gaz z 23 procent do 8 proc. „Dałoby to ulgę i byłoby impulsem dla rozwoju polskiej gospodarki” – powiedział kandydat na prezydenta.

Karol NAWROCKI obywatelski kandydat na rzecz prezydenta obywatelskiego

.Według Karola NAWROCKIEGO, Polacy są gotowi do tego, żeby mieć prezydenta obywatelskiego, który mówi ich głosem. „Moją partią jest Polska a moim szefem Polacy” – oświadczył KAROL NAWROCKI.

Jak powiedział, jego kampania prezydencka będzie o tym, że „Polska albo będzie wielka albo jej nie będzie”. Zdaniem Karola NAWROCKIEGO historia pokazuje, że Polsce grozi upadek. „Dzieje się tak, kiedy rodacy są skłóceni, słabi, pozbawieni ambicji i aspiracji, a siły ze wschodu i z zachodu dogadują się ponad głowami Polaków i dyktują, jak w Polsce ma wyglądać praworządność lub jak zarządzać lasami” – zaznaczył prezes IPN Karol NAWROCKI obywatelski kandydat na prezydenta.

Karol NAWROCKI na rzecz CPK i rozwoju

.”Zrobiliśmy wielki skok ekonomiczny i gospodarczy. Od 1989 r. Polacy zwiększyli PKB ponad trzykrotnie. Symbolem rozwoju miał być Centralny Port Komunikacyjny. Miał być wielkim marzeniem przełamania pułapki średniego rozwoju, połączyć Polskę powiatową z centralną. Nie chcę być prezydentem, który powie, że wystarczy lotnisko w Berlinie” – powiedział Karol NAWROCKI.

Karol NAWROCKI zapowiedział także, że jako prezydent będzie walczył o miejsce Polski i Polaków w Unii Europejskiej. „Jestem zwolennikiem silnej Polski w UE, domagającej się praw i możliwości. Ale nie jestem za tym, żebyśmy byli na drodze stworzenia obywatela UE polskiego pochodzenia. Nie możemy tego zrobić naszej wolności” – powiedział kandydat w wyborach prezydenckich.

Karol NAWROCKI zapowiedział w Kaliszu, że duży nacisk chce położyć na bezpieczeństwo kraju. „Za naszą wschodnią granicą jest przerażająca wojna. Naszym geopolitycznym i strategicznym celem jest wspieranie Ukrainy” – zadeklarował.

Wybory prezydenckie odbędą się 18 maja 2025 r. Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 1 czerwca 2025 r.

Ewa Bąkowska/PAP/AJ

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 15 stycznia 2025