Kilka słów do Szanownych Czytelników

TSF Jazz Radio

Kilka słów do Szanownych Czytelników

„Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie” Łk 13,5

Wielkanoc to szczególny czas, przypominający wszystkim o ciągłej konieczności zmieniania swojego życia i patrzenia na nie w kategoriach wieczności. Powinniśmy ożywiać sumienie nie tylko swoje, ale także wspólnot, w których żyjemy – rodzinnej, lokalnej, kościelnej i państwowej. Szczególnie teraz, gdy dach pali się nam nad głowami, niczym ten na Notre Dame w Wielki Poniedziałek, przez ujawniane zło i winy przeciwko ludziom, zarówno w Kościele, jak i w kraju. Sami też niejednokrotnie nie jesteśmy bez winy, gdy szerzymy niechęć lub nienawiść, czasami ulegając podszeptom innych. A ci, którzy nas dzielą, nie chcą, abyśmy ten pożar ugasili.

Na święta Wielkiejnocy życzymy Państwu, aby w Państwa domach zatryumfowały życie, miłość i dobroć, by refleksja nad obietnicą życia wiecznego skłoniła nas wszystkich do działania dla wspólnego dobra, które przetrwa nasz czas. Bo niezależnie od tego, jaki kształt przybierze odbudowa, bez wspólnoty będziemy mieć do czynienia tylko z murami.

Prof. Michał KLEIBER    Michał KŁOSOWSKI    Eryk MISTEWICZ
Redaktor naczelny           Sekretarz redakcji        Prezes Instytutu Nowych Mediów

Piero della Francesca, Zmartwychwstanie, ok. 1465, Museo Civico di Sansepolcro

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam