Kim jest Piotr Żak nowy prezes Polsatu?

Piotr Żak został wybrany prezesem Zarządu Telewizji Polsat – poinformowała stacja. Rada Nadzorcza podjęła także decyzję o powołaniu Zarządu Telewizji Polsat na nową kadencję. Członkami zarządu zostali: Edward Miszczak, Adam Nowe, Janusz Pliszka i Katarzyna Wyszomirska- Wierczewska.
Zmiany w popularnej stacji telewizyjnej
.Piotr Żak obejmując funkcję Prezesa Zarządu, podjął decyzję o rezygnacji z zasiadania w Radach Nadzorczych Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu – przez ostatnie kilka miesięcy Piotr Żak był oddelegowany z Rady Nadzorczej do pełnienie obowiązków prezesa zarządu.
Piotr Żak ukończył studia ekonomiczne na University of London. Jest również absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2014 r. prowadzi działalność biznesową w Polsce w zakresie m.in. budowania i wpierania przedsięwzięć typu start-up. „Swoją aktywność koncentruje w sektorze nowoczesnych technologii, w szczególności tworząc i rozwijając innowacyjne projekty związane z wykorzystaniem potencjału mediów internetowych i tradycyjnych, rozrywki internetowej, wykorzystania transmisji danych w rozwiązaniach, usługach i produktach skierowanych do klientów indywidualnych i biznesowych. Swoje zainteresowania zawodowe realizuje również w opracowywaniu i wdrażaniu nowoczesnych narzędzi w komunikacji marketingowej przedsiębiorstw z branży mediów i telekomunikacji” – napisano w przesłanym komunikacie.
Kim jest Piotr Żak – nowy prezes Polastu?
.Od marca 2016 r. Żak zasiadał w radzie nadzorczej Telewizji Polsat Sp. z o.o. Od 16 stycznia do początku lipca 2024 r. Piotr Żak był pełniącym obowiązki Prezesa Zarządu Telewizji Polsat i pozostawał jednocześnie Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Telewizji Polsat.
W czerwcu 2018 roku został powołany w skład rad nadzorczych spółki Cyfrowy Polsat S.A., spółki dominującej Grupy Polsat Plus oraz spółki Netia S.A.. W kwietniu 2019 r. został powołany do rady nadzorczej Polkomtel Sp. z o.o. Od lipca 2020 r. zasiada w radach nadzorczych Asseco Poland S.A. oraz Mobiem Polska Sp. z o.o., a od listopada 2020 r. także w radzie nadzorczej Grupy Interia.pl Sp. z o.o.
W maju 2021 r. został powołany do rady nadzorczej Asseco Cloud Sp. z o.o. Od grudnia 2021 r. pełni funkcje nadzorcze w wybranych spółkach celowych należących do Port Praski Sp. z o.o. W marcu 2022 r. został powołany do rady nadzorczej ZE PAK S.A. Od stycznia 2023 r. zasiada w radach nadzorczych spółek Interia.pl, Liberty Poland, InterPhone Service oraz PAK-Polska Czysta Energia.
Wartościowe media to podstawa
.„Każdego dnia wszyscy bombardowani są różnorakimi informacjami. Wykorzystywane są one do celów prywatnych, zawodowych i publicznych, dotyczą każdej dziedziny życia. Dzięki nowym technologiom informacje można wyszukiwać i przetwarzać w sposób łatwy i szybki. Trudnością natomiast staje się wybranie z szeregu podobnych informacji tej, która w największym możliwym stopniu zaspokaja potrzeby informacyjne odbiorcy. W efekcie bardzo często pod wpływem manipulacji, zalewu informacji oraz rosnącego tempa życia odbiorcy mają trudności z rozumieniem ich istoty. Dlatego też nie są najważniejsze same informacje, ale umiejętność ich selekcji, analizy i interpretacji, co w konsekwencji dopiero daje możliwość prawidłowego określania bieżących stanów rzeczy i prognozowania przyszłych” – pisze w swoim artykule Aleksandra GRALCZYK, adiunkt w Katedrze Teologii Środków Społecznego Przekazu i Edukacji Medialnej UKSW.
Co więcej, z natłokiem informacji, który bardzo często prowadzi do zjawiska przeciążenia informacyjnego, mierzy się wiele osób, niezależnie od wieku, wykształcenia czy zajmowanego stanowiska. Szczególnie trudne jest to w czasie niepokoju społecznego, jakim bez wątpienia była pandemia COVID-19 oraz jest trwająca wojna na Ukrainie, kiedy odbiorcy mediów w poszukiwaniu rzetelnych informacji napotykają na tysiące fake newsów.
„Aby odnaleźć się w współczesnym społeczeństwie, nazywanym społeczeństwem informacyjnym, odbiorca informacji musi odkodować przekaz, który bardzo często jest odmienny od scharakteryzowanej powyżej informacji mającej wysoką jakość” – zaznacza autorka.
Bezproblemowy dostęp do internetu z mnóstwem łatwo dostępnych i atrakcyjnie podanych informacji, proste w użyciu metody komunikowania się ze znajomymi, zarówno poprzez wysyłania e-mailów oraz tworzenie i komentowanie postów w mediach społecznościowych, a także prawie bezkosztowy sposób duplikowania danych – wszystko to sprawia, iż niejednokrotnie odbiorca komunikatów mierzy się z przeciążeniem informacyjnym. Zjawisko to polega na tym, iż w sytuacji nadpodaży informacji człowiek nie jest w stanie ich w prawidłowy sposób przetworzyć, co w konsekwencji powoduje, że informacje stają się przytłaczające.
Jedną z przyczyn przeciążenia informacyjnego jest takżę brak odpoczynku od natłoku informacji. Niejednokrotnie wykorzystując wszelakie nowinki technologiczne, w bezwiedny sposób zniewalamy się szybkim i nieograniczonym dostępem do wiadomości. Tempo życia z kolei i nieustająca potrzeba „bycia w temacie” zmusza nas do natychmiastowego wyszukiwania treści niemal przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
PAP/WszystkocoNajważniejsze/MB