Koncert „Kultura Solidarności” – Fundacja Przyszłość Pokoleń

TSF Jazz Radio


Koncert „Kultura Solidarności” – Fundacja Przyszłość Pokoleń

Fundacja Przyszłość Pokoleń zaprasza do udziału w koncercie zatytułowanym „Kultura Solidarności”, organizowanym w związku z przypadającą tego roku rocznicy – czterdziestu lat od podpisania „Porozumień Sierpniowych”.

Zorganizowany przez Fundację Przyszłość Pokoleń koncert ma na celu uczczenie tej ważnej rocznicy, a także – poprzez zaprezentowanie utworów nawiązujących do tego okresu – upowszechnianie historii Polski od końca II Wojny Światowej, w której niezwykłą rolę odgrywają właśnie wydarzenia z sierpnia 1980 roku.

W ramach wydarzenia będzie można usłyszeć muzyków młodego pokolenia wykonujących kultowe piosenki, najlepiej oddające klimat tamtych dni. Obok utworów „bardów Solidarności” będzie można usłyszeć również m. in. kawałki z repertuaru Sławy Przybylskiej czy Krystyny Prońko przeplatane wielkimi utworami literackimi w interpretacji Dariusza Kowalskiego.

Koncert będzie można obejrzeć w internecie od 31 sierpnia 2020 roku. Tego dnia na profilu Fundacji Przyszłość Pokoleń na portalu Facebook oraz kanale Youtube o godzinie 20:00 odbędzie się premiera.

Więcej o inicjatywie: Fundacja Przyszłość Pokoleń

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam