Skype przestaje istnieć. Microsoft likwiduje aplikację

Firma Microsoft ogłosiła w piątek, że likwiduje aplikację Skype. Popularny na początku XXI wieku komunikator przestanie działać 5 maja br.
Koniec aplikacji Skype
.Założony przez skandynawskich przedsiębiorców Skype zadebiutował w 2003 roku, a Microsoft przejął go w 2011 roku. Przez lata przechodził liczne zmiany, m.in. integrację z Windows 10, jednak nigdy nie osiągnął oczekiwanego sukcesu. Wynikało do głównie z faktu, iż podstawowa technologia Skype’a, jak pisze Reuters, nie była dostosowana do ery smartfonów.
Kiedy Microsoft kupił Skype’a za 8,5 miliarda dolarów, po przebiciu oferty Google i Facebooka, usługa miała około 150 milionów użytkowników miesięcznie, ale do 2020 roku liczba ta spadła do około 23 milionów. Zainteresowanie Skypem na krótko wzrosło w czasie pandemii koronawirusa.
Wraz z dominacją Teams oraz konkurencją ze strony FaceTime i Google Microsoft ostatecznie zdecydował się na wygaszenie usługi. Użytkownicy wkrótce mają zacząć otrzymywać ze Skype’a powiadomienia o zamknięciu platformy.
To my tworzymy internet jutra
.Na łamach „Wszystko co Najważniejsze” ukazał się artykuł pt. „To my tworzymy internet jutra” autorstwa prof. Jeffa JARVISA, wykładowcy i pisarza badającego nowe media. Jak przekonuje Autor: „Dezinformacja to problem odciągający nas od innych kwestii, choć oczywiście stanowi jeden z problemów dziś najważniejszych. Jednak traktując dezinformację jako główny problem, możemy spowodować większe kłopoty – zapewniamy osobom stojącym za procederem dezinformowania uwagę, która stanowi dla nich pożywkę. Odkładamy na później stawienie czoła istotnym problemom społecznym. Zbyt długo ignorujemy głos określonych osób, a czasem nawet całych grup. Prezentujemy zniekształcony i dystopijny obraz rzeczywistości. W końcu – opóźniamy budowanie lepszego internetu oraz lepszego społeczeństwa”.
„Nadszedł czas, by nasze zafiksowanie się na mediach uzupełnić o inne strategie, które mogą okazać się nie tylko bardziej pozytywne, ale być może i bardziej produktywne” – pisze prof. Jeff JARVIS. Wśród nich wymienia: „ignorowanie trolli, skupienie się na faktycznych problemach społecznych, słuchanie ludzi doświadczonych, budowanie lepszego internetu i lepszego społeczeństwa”.
Jak podkreśla, „Będę nadal wspierać działania ukierunkowane na zwalczanie dezinformacji. Jednak nie wolno nam się tu zatrzymać, gdyż przed nami jeszcze wiele pracy”.
.Artykuł prof. Jeffa JARVISA pt. „To my tworzymy internet jutra” dostępny jest na łamach „Wszystko co Najważniejsze”: [CZYTAJ]
PAP/WszystkoCoNajważniejsze/sn