Małgorzata NIEZABITOWSKA w Radzie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Małgorzata Niezabitowska Rada Muzeum POLIN

Do Rady Muzeum przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN trafili prof. Michał Bilewicz, prof. Barbara Engelking, Małgorzata Niezabitowska i prof. Dariusz Stola. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarządzeniem z 1 marca zmieniło skład Rady Muzeum POLIN.

Nowy skład Rady Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

.Zgodnie komunikatem w Dzienniku Urzędowym, minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz – zarządzeniem z 1 marca 2024 r. – dokonał zmian w składzie Rady Muzeum POLIN. Historyka Alberta Stankowskiego zastąpiła prof. Barbara Engelking, a dra Mateusza Szpytmę – zastępcę prezesa IPN – Małgorzata Niezabitowska – dziennikarka, rzeczniczka prasowa rządu Tadeusza Mazowieckiego. Miejsce Bronisława Wildsteina, publicystę i członka Kolegium IPN zajął prof. Dariusz Stola, który w latach 2014-2019 był dyrektorem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Miejsce Jarosława Sellina zajął prof. Michał Bilewicz, psycholog społeczny z Uniwersytetu Warszawskiego.

Małgorzata Niezabitowska, „Światłość i mrok”

.”Moim zamiarem było, żeby przez historię trudnej miłości ludzi, których dzieli wszystko – religia, wychowanie, obyczaje – przedstawić fragment naszej skomplikowanej historii, a zarazem wielobarwny, choć wcale nie sielski krajobraz Kresów, zwłaszcza Wołynia, tuż przed jego unicestwieniem, które rozpoczęło się wraz z wybuchem wojny. Nie jest to praca naukowa, tylko powieść, wybrałam więc formę subiektywną. Wcieliłam się w sześć różnych postaci, których losy przez nie same opowiedziane, splatają się w fabułę pełną dramatycznych zwrotów akcji” – pisze Małgorzata NIEZABITOWSKA w swojej najnowszej książce, której fragment publikowaliśmy we „Wszystko co Najważniejsze” [LINK].

PAP/AJ

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 5 marca 2024